Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

iPhone’dan Android’e Geçmek Artık Çok Daha Kolay!

Hayatımızın artık vazgeçilmezi olan akıllı telefonları satın alırken pek çok kişi ilk önce işletim sistemine bakıyor. Son zamanlarda pek çok kullanıcının iOS işletim sisteminden Android’e günlerde artık iOS’tan Android’e geçmesi çok daha kolay.

’ın bulut depolama servisi olan ile birlikte kullanıcıların en büyük korkularından birisi olan telefon değiştirdikten sonra verilerin taşınması durumu artık tarih oluyor. Google’un kendi bulut servisi olan ’a gelen son güncelleme ile birlikte ’dan Android’e geçmek artık çok daha kolay.

Google Drive’a gelen yeni güncelleme ile birlikte artık tüm iOS verileri Google Drive’da yedekleniyor. Bilindiği gibi artık pek çok uygulama ile bu yedeklemeler yapılabiliyor ancak Google Drive ile bu taşıma işlemi çok daha kolay oluyor.

Kullanıcıların iPhone’da sakladıkları verileri Android’e taşımaları için tek yapmaları gereken ise her iki telefona da Google Drive’ı yüklemek. Kullanıcılar bunları yaptıktan sonra sadece fotoğraflar ve videolar değil tüm veriler taşınıyor. Bakalım Google’ın bu hamlesi kullanıcıların iOS yerine Android’i tercih etmesini sağlayabilecek mi ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir