Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

Samsung Galaxy Note 7 Sahiplerini Son Kez Uyardı!

Samsung’un yaz aylarında tanıtmış olduğu ancak bazı sorunlar nedeniyle piyasadan toplatılan Galaxy Note 7 sahiplerine Samsung son uyarısını yaptı!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un patlamasıyla ün salan modeli olan Galaxy Note 7 modelini geri çağırmasını bazı kullanıcılar tarafından kabul görmemiş olacak ki önemli bir çoğunluk Note 7 cihazlarını geri iade ettirmiyorlar. Dünya genelinde baktığımızda Kanada’da halen cihazlarını teslim etmeyen pek çok kullanıcı bulunuyor. Avrupa’da ise durum bundan farksız. Gelen raporlar Avrupa’daki kullanıcıların sadece yüzde 90’ı telefonlarını iade etti.

Samsung daha önceden Yeni Zelanda ve Avustralya’da yapmış olduğunu bu sefer Kanada’da da yapmak istiyor. Yani Samsung Galaxy Note 7’nin en önemli özellikleri olan batarya şarjı üzerinde sürdürmüş olduğu sınırlamaları daha da arttırmak ve bununla birlikte arama, Bluetooth ile Wi-Fi bağlantısını devreden çıkartmak istiyor.

Samsung’un açıklamasına göre 15 Aralık’tan itibaren, Note 7’yi kullanan Kanadalılar, artık arama, veri kullanımı veya kısı mesaj göndermek için hiçbir Kanada operatörlerine bağlanamayacaklar. Avrupa’da ki kullanıcılar için önemler ise artarak devam ediyor. Samsung Galaxy Note 7 modellerine Avrupa’ya özel olarak bir güncelleme çıkarttı ve bu güncellemede şarj doluluk oranı yüzde 30’a kadar düşürüldü. Bağlantı kesme durumu şimdilik sadece Kanada için geçerli Avrupa için böyle bir durum şimdilik söz konusu değil ancak ilerleyen dönemlerde Avrupa için böyle bir şey yapacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir