Çarşamba, Ekim 21
Shadow

Apple Pay Türkiye’ye Geliyor!

apple payApple’ın iPhone 6 ve 6 Plus ile birlikte duyurduğu ödeme sistemi Apple Pay, geçtiğimiz aylarda Amerika’da kullanıma sunulduktan sonra, şimdi de Avrupa’ya geliyor.

Dünya’nın en popüler teknoloji markalarından biri olan Apple, geçtiğimiz aylarda Apple Pay adındaki ödeme sistemini duyurmuştu.

iPhone 6 ve 6 Plus ile duyurulan ödeme sistemi, dururudan bir ay sonra yani Ekim ayında Amerika’da kullanıma sunulmuştu.

Kredi kartlarını NFC teknolojisi ile bir araya getiren Apple Pay, Touch ID özelliği ile birlikte, iPhone ve Apple Watch’unuzu güvenli bir kredi kartına çeviriyordu.

Duyurulması sonrası hem beğenilen hem de eleştiriler alan Apple Pay, yavaş yavaş farklı ülkelere yayılmaya başlıyor.

Bugün iClarified kaynağından gelen bilgilere göre Apple, Apple Pay sistemini farklı ülkelerde kullanıma sunmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Belirtilene göre Apple, Apple Pay’de çalışacak yeni kişiler arıyor. Aranan kişilerin Londra’da çalışacağı ve Avrupa, Orta Doğu (Türkiye’de dahil olabilir), Hindistan ve Afrika bölgelerinden sorumlu olacağı belirtiliyor.

Geçtiğimiz aylarda da Visa, Apple Pay sisteminin Avrupa’ya geleceğini belirtmiş, ancak net bir zaman dilimi belirtmemişti.

Türkiye’ye ne zaman geleceği tartışılır olsa da,Apple Pay’in 2015 yılı bitmeden Türkiye’ye de gelebileceğini tahmin ediyoruz.

Kaynak : Shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.