Çarşamba, Eylül 30
Shadow

Apple’ın Yeni İşlemcisi Şekillenmeye Başladı!

’ın mobil ürünlerinde kullandığı A serisi işlemciler ’ın ürünlerinin ne denli güçlü olacağını belirliyor. ’ın 2017 yılında tanıtacağı yeni ürünlerinde kullanacağı yeni işlemci şekillenmeye başladı.

Apple’ın yeni modeli merakla beklenirken bu yeni ’un Apple için önemi çok büyük. Çünkü Apple bu yeni ile birlikte ’un 10. yılını kutlayacak. Bu anlamda Apple’ın yeni ’da kullanacağı işlemci bu sebeple çok önemli.

Apple Ve Geliyor!

Gelen son iddialara göre Apple yeni ürünlerinde kullanmak üzere A11 ve A10X işlemcilerinin üretimi için düğmeye bastı. Apple’ın A11 işlemcisi gelecek yıl çıkacak olan yeni iPhone’da bizlerle olacak. A10X işlemcisi de bilindiği gibi Apple’ın yeni nesil modellerinde kullanılacak. Apple’ın A11 işlemcisinin üretminin test amacıyla üretimine başlandığı ancak işlemcinin asıl üretime geçeceği tarihin gelecek yılın nisan ayının sonlarına doğru olacağı düşünülüyor.

Apple’ın İşlemcileri TSMC Üreteccek!

Apple bilindiği gibi önceden kendi işlemcilerini iki şirkete emanet ediyordu. Bu şirketlerden birisi Samsung iken bir diğeri TSMC idi. Ancak Samsung‘un işlemcilerinde çeşitli sorunların yaşanmasının ardında Apple işlemci işini tamamen TSMC’ye bırakmıştı. Bu anlamda Apple’ın A10X işlemcilerinin üretiminin TSMC tarafından yapılacağı ve bu işlemcilerinin üretiminin ocak ayında başlayacağı iddia ediliyor.

Apple’ın A10X işlemcileri A11 işlemcilerine göre çok daha az sayıda üretilecek. Bakalım Apple’ın bu işlemcileri sahada diğer işlemciler kadar güçlü olacak mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.