Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

iTunes 11 ile iPhone’a müzik yükleme nasıl yapılır?

itunesİlk kez kullanan kullanıcıların en çok zorlandığı konulardan biri olan müzik ve video aktarımının nasıl yapılacağı ile ilgili yaşanan sıkıntılar.İPhone ve larda kopyala yapıştır yaparak müzik ve video aktarımı yapılsa da cihazlar bu verileri malesef oynatmıyor.

Bu konuda internette araştırma yapıldığı zaman var olan anlatımlar ’un versiyonları ile yapıldığı için versiyonları kullanan kullanıcılar biraz zorluk yaşayabilirler.Bu yüzden size iTunes 11 ile nasıl aktarım yapacağınızı anlatacağım.

 

 

1-iTunes ‘u açtıktan sonra iPhone yada iPod ‘umuzu bilgisayarımıza bağlıyoruz.Bilgisayarınız cihazınızı tanıdıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran karışınıza gelecek.Gelen ekranda sağ üst köşede cihazımız ile ilgili bilgiyi göreceğiz.

itunes-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-Sağ üst köşeye tıkladıktan sonra karşımıza gelen ekranda karşımıza  cihazımız ile ilgili özet bilgilere ulaşabiliriz.Bu bilgilerin yazılı olduğu ekranı sağda bulunan kaydırma çubuğundan en alta doğru çekiyoruz.Bu noktada en çok dikkat etmemiz gereken unsur “Seçenekler” menüsünün altında yer alan ” Müzikleri ve videoları elle yönet” seçeneğinin işaretli olması.Bu bölüm işaretli olmadığı sürece cihazımıza aktarımı yapmamız mümkün olmayacaktır.

itunes-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-şimdi yapmamız gereken üst tarafta bulunan menülerden “Bu iphone’da” yazılı menüye gelmek.Bu menümüzü açtıktan sonra cihazımızın içine verilerimizi atabilmemiz için istediğimiz müzik yada video klasörünü açıyoruz.Dosyalarımız içinden atmak istediklerimizi kopyalıyoruz yada sürükle bırak yaparak iTunes üstünde açık olan bölüme sürükle bırak yapıyoruz.

 

itunes-4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kopyalama işlemi bittikten sonra artık cihazımızın bağlantısını söküp rahatlıkla kullanabilirsiniz.İyi kullanımlar herkese…

 

 

11 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir