Cuma, Ağustos 7
Shadow

İzledim:Buz Devri 4 -Kıtalar Ayrılıyor….

Buz Devri (Ice Age) serisinden tanıdığımız ünlü kahramanlar Manny, Diego, Sild ve tabii ki dördüncü geri döndü. Serinin 4. filmini izleme şansım oldu.Filmle ilgili ilk söylemem gerekenler 4. filminde en az ilk üçü kadar başarılı olduğu.

İlk olarak filmin kısa bir özetini ve fragmanını sizlere sunacağım.Arkasından filmle ilgili kişisel yorumlarımı sizlerle paylaşacağım.Filmle ilgili anlatıma geçmeden önce izlediğim salonla ilgili küçük bir paylaşmak istiyorum.Devamlı okuyucularımın bildiği gibi filmleri genelde aynı yerde izlerim eski adı ile Cinebonus yeni adı ile cinemaximum.

Salon yapısı olarak bir farklılık yoktu ama en çok dikkatimi çeken şey film tam zamanında başladı extra extra reklamlar çıkmadı yani daha film başlamadan filmden sıkılma moduna girmedik.Neyse şimdi gelelim filmin özetine…

Buz Devri 4 : Kıtalar Ayrılıyor (Ice Age: ); Manny, Diego ve Sid’in, kendilerini diğerlerinden ayıran afetten sonra sürüklendikleri bir kıtada başlarına gelenleri beyazperdeye taşıyor. Bir buzdağından derme çatma bir gemi yapan kahramanlarımızın maceralarla dolu epik deniz seferi böyle başlıyor. Manny ve arkadaşlarını bu yeni dünyada egzotik deniz canavarları ve acımasız korsanlar da bekliyor. Tarih öncesi Scrat ise bildiğiniz gibi, palamudu onu nereye sürüklerse oraya gidiyor!

 

 

Bu filmle ilgli bir iki ufak ayrıntı vermek gerekirse şöyle sıralayabiliriz:

1-Tüm aksilikler Sincap Scrat yüzünden oluyor.

2-Sid’in ninesi dikkate değer yapıyor.

3- kız ve aile vurgusu güzel işlenmiş.

4-Türkçe dublajdaki seslendirmeler harika olmuş ilk filmden beri aynı kadro olması dahada sevindirici.

5-Lafı çok fazla uzatmaya seyredilmeli.

 

Eğer sizlerde Animasyon severseniz bu filmi mutlaka izlemelisiniz.İzleyecek herkese şimdiden iyi seyirler.

Not: Diğer yazılarımda belirttiğim gibi sinema eleştirmeni değilim sadece izleyici olarak görüşlerimi yansıtıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.