Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

Facebook’ta Duvarınızı Nasıl Kapatırsınız?

zaman-tuneli-etiketlemeTekrar merhaba arkadaşlar bugünkü ikici yazımız yine ile ilgili bu seferki yazımızda duvarımızı nasıl kapatırız anlatacağım.Öncelikle neden facebook duvarını kapatmak istersiniz kısaca ondan bahsedelim.

Facebook’ta bulunan duvarınızda birçok gereksiz gönderi yer almaya başladıysa ve eğer sizden başka kimsenin duvarınızı kullanamamasını istiyorsanız duvarı kapatma yöntemi tam size göre.Çünkü facebook zaman tüneli () uygulamasına geçtikten sonra çok daha fazla gereksiz ileti çıkmaya başladı.Bunun oluşmasının en büyük sebebleri beğenilen sayfaların veya durum fotoğrafların her güncellenmesi ile sizinde bu durumdan haberdar edilmeniz.

Şimdi gelelim bu durumdan nasıl kurtulabilirsiniz.

Facebook’a giriş yapın. 

Facebook’a e-posta adresinizi ve şifrenizi yazarak giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Facebook’un açılmasını bekleyin. Şimdi ayarlar bölümüne girmemiz gerekiyor.

Gizlilik ayarlarına girin

Facebook’a giriş yaptıktan sonra, sağ üst kısımda adınızın yanında yer alan küçük ok işaretine basarak ‘Gizlilik Ayarları’ sekmesine tıklayın.

Zaman Tüneli ve Etiketlenme seçeneklerini ayarlayın

Gizlilik ayarları sekmesinde alt kısımlarda bulunan ( renkle belirttiğimiz) Zaman Tüneli ve Etiketlenme seçeneklerine tıklayarak pencerenin açılmasını bekleyin.

Duvarınızı kimlerin kullanabileceğini belirleyin

zaman-tuneli-ayar

Ayarları düzenle tuşuna bastığınızda karşınıza aşağıda göreceğiniz pencere . Bu pencerede sırada bulunan, ‘Zaman tünelinde kimler paylaşımda bulunabilir?’ seçeneğinin yanında bulunan arkadaşlarsekmesine tıklayın.

Duvarınıza kimsenin gönderi yapamaması için ‘Hiç Kimse’ seçeneğini tıklayın ve Bitti tuşuna tıklayarak işlemi sonlandırın.

İşlem artık bitmiştir ve facebook duvarınız sadece sizin kullanımınızda olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir