Pazartesi, Haziran 1
Shadow

Facebook’un sahte isimlere karşı mücadelesi devam ediyor.

popüler olmaya başladığından beri üye olanların kendi isimlerinden başka isimler kullanarak üyelik açtıkları bilinen bir gerçek.İnternet üzerinde gerçek kimliğini kullanmak istemeyen kullanıcı sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.Durum böyle olunca doğla olarak sahte sorunları boy göstermekte.

Bu kullanıcılar Facebook’un sıkı gerçek isim politikasını delmek için çeşitli yöntemler geliştirmiş durumdalar. Kimileri göbek adını soyadı olarak kullanırken, kimileri de kurgusal bir karakterin soyadını ödünç almaktalar. Ancak, bu durumdan Facebook’tan hoşnut olmadığının farkına varmak için müneccim olmaya .

Şirket, isim konusundaki politikasında oldukça net ve kredi kartı üstünde yazan ismin Facebook’ta kullanılması gerektiğinin altını çiziyor. Facebook kendini bir başkası göstermeye izin verilmeyeceğini iddia de kullanıcıların bu kurallara katı bir biçimde riayet ettiğini söylemek mümkün değil. Şirket bu mücadelenin dozunu arttırsa da, 950 milyonluk bir toplulukta istenilen hedeflere ulaşmak mümkün olmuyor.

Facebook’un kurucusu ve ’su Mark Zuckerberg gelecekte çoğu kişinin gerçekleştirdiği eylemleri kamusal alanda paylaşmayı isteyeceğini söylese de, şu aşamada bu pek de olası gözükmüyor. Facebook’ta takma isim kullananların mücadelesi önemli bir süre daha devam edeceğe benziyor.

Kaynak:The

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.