Perşembe, Haziran 4
Shadow

Adobe Creative Cloud ülkemizde kullanıma açılıyor.

adobe-creative-cloudBulut tabanlı hizmetler arttıkça bir çok firma bulut üzerinden hizmetlerini kullanıcılar ile buluşturmaya başladı.Bu firmalardan biri de ünlü grafik programlarının yapımcısı .Geçtiğimiz yıl yurt dışında yayına aldığı Cloud hizmeti dün yapılan bir tanıtım ile ülkemizde de kullanıma sunuldu.

Kullanıcıların bu hizmetten yararlanmak için masaüstü portalından kullanmak istedikleri programın kurulum dosyalarını bilgisayarlarına indirmeleri gerekli.Hizmetin güzel yönlerinden biri paketteki dosyaları 2 farklı bilgisayara kurabilmelerine izin vermesi.Yalnız bu durumda da iki uygulama aynı anda çalışmıyor.

Tüm bunlara ek olarak kullanıcılara 100 lık depolama alanı da veren hizmet kullanıcıların yaptıkları çalışmaları saklamalarını ve diğer kullanıcılar ile paylaşmalarına olanak sağlıyor.

Tüm bunların dışında mobil uygulamaları ile de App Store yada Play üzerinden tabletlere özel uygulamaları kullanıma sunacak olan hizmet mobil iken de çalışma yapılmasına izin verecek.

Adobe Creative Cloud Türkiye’de mart ayı itibariyle müşterilere satılmaya başlanacak.Fiyatlandırmalar şu şekilde belirlenmiş şuan aktif bir Adobe programı kullanan kullananlar için  49,99 dolarlık bir aylık fiyat belirlenmiş. nisan ayına kadar geçerli olacak. olacak kullanıcılar ise 69,99 dolarlık aylık fiyat karşılığında Creative Cloud üyesi olup imkanlardan yararlanabilecek.Tabi bu fiyatlar hariç fiyatları üzerine %18 KDV ekleneceğini de hatırlatalım.

Bu arada üyeliğin aylık fiyatlar üzerinden yıllık olacak şekilde olduğunu belirtelim. Yani, Creative Cloud servisini kullanmak için belirtilen ücretlerin 12 ile çarpılmış olan karşılığını tek seferde ödemek gerekli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.