Pazartesi, Ekim 26
Shadow

Amazon Türkiye pazarına giriş yapıyor.

Ülkemizden aldığı yüz binlerce sipariş sonrasında geçtiğimiz yıl Türkçe hizmete ve binlerce üründe ücretsiz kargo imkanı sunmaya başlayan için müjdeli haber geldi. Türkiye pazarına giriş yapıyor!

Amazon’un Almanya ve ABD’den bağımsız bir şekilde, Türkiye’de kendi online alışveriş mağazasını kuracağı uzun süredir konuşuluyordu.

Bu konuda uzun süredir devam etmekte olan sessizlik, Bloomberg HT TV Haber Koordinatörü tarafından yapılan açıklama ile bozuldu.

Amazon Türkiye pazarına giriş yapıyor!
Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan Çağatay, Amazon’un 2018 yılı Temmuz ayında resmi olarak Türkiye pazarına giriş yapacağını açıkladı.

Gerekli ticaret izinlerinin alınmasından, kargo ve benzeri hizmetlere kadar birçok anlaşmaya imza atılacağını dikkate aldığımızda sekiz aylık bu sürecin aslında oldukça kısa olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır.

Şu anda en büyük soru işareti ise, Amazon’un ülkemize giriş yaptıktan sonra kullanıcıların karşısına nasıl bir fiyat politikası ile çıkacağı.

Zira, son dönemde dolar ve euro kurlarında ciddi bir yükseliş yaşanmasına rağmen, birçok kullanıcı özellikle elektronik cihazlara ve diğer ürünlere Amazon üzerinden ülkemize göre çok daha uygun fiyatlara ulaşabiliyor.

Bunun en büyük kanıtı ise, yüksek satış rakamları sayesinde Amazon’un ürünlere rakiplerine kıyasla çok daha uygun bir fiyata ulaşabiliyor olması.

Kaynak: Shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.