Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

Apple Japon mahkemesinde Samsung’a karşı zafer elde etti

apple-samsung-logoApple ve Samsung arasındaki savaşının cephelerinden birisi de Japonya. ülkede açılan davada Güney Koreli şirketin kendisine ait ”geri sıçrama ”ni ihlal ettiğini öne süren Apple, mahkeme salonundan zaferle ayrılmayı başardı.

’de görülen davada bu patentin geçersiz kılınması ve Samsung’un bu teknolojiyi yeni ürünlerinde kullanmasına rağmen Japon mahkemesinden bu kararın çıkması Samsung cephesinde şaşkınlıkla karşılandı.

Samsung bu özelliği 2012′nin başından bu arayüzlerinde kullanıyor. Kullanıcı sayfanın sonuna geldiği zaman arayüz elemanları ve girişler hafif bir geri sıçrama yaparak kullanıcıya sayfanın sonuna gelindiğini haber veriyor. Bu sistemi başlangıçta olduğu kullanan Samsung daha sonradan sayfaların sonuna parlayan mavi bir çubuk eklemişti.

’e konuşan bir Samsung yetkilisi şirketin itiraz edebileceğini, ancak bunun için önce mahkemenin yorumlarını görmeleri gerektiğini dile getirdi. Bu kararın ardından mahkemenin Samsung’a uygulayacağı yaptırımın ne olacağıysa halen belirsiz. Bazı ülkelerde Samsung ürünleri için satış yasağı talebinde bulunan Apple’ın Japonya’da da benzer bir yaklaşım içinde olması bekleniyor.

Kaynak:Teknoblog.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir