Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

Apple Japon mahkemesinde Samsung’a karşı zafer elde etti

apple-samsung-logoApple ve Samsung arasındaki hukuk savaşının cephelerinden birisi de . ülkede açılan davada Güney Koreli şirketin kendisine ait ”geri sıçrama patenti”ni ihlal ettiğini öne süren Apple, mahkeme salonundan zaferle ayrılmayı başardı.

’de görülen davada bu patentin geçersiz kılınması ve Samsung’un bu teknolojiyi yeni ürünlerinde kullanmasına rağmen Japon mahkemesinden bu kararın çıkması Samsung cephesinde şaşkınlıkla karşılandı.

Samsung bu özelliği 2012′nin başından bu yana arayüzlerinde kullanıyor. Kullanıcı sayfanın sonuna geldiği zaman arayüz elemanları ve girişler bir geri sıçrama yaparak kullanıcıya sayfanın sonuna gelindiğini haber veriyor. Bu sistemi başlangıçta olduğu gibi kullanan Samsung daha sonradan sayfaların sonuna parlayan bir çubuk eklemişti.

’e konuşan bir Samsung yetkilisi şirketin karara itiraz edebileceğini, ancak bunun için önce mahkemenin yorumlarını görmeleri gerektiğini getirdi. Bu kararın ardından mahkemenin Samsung’a uygulayacağı yaptırımın ne olacağıysa halen belirsiz. Bazı ülkelerde Samsung ürünleri için satış yasağı talebinde bulunan Apple’ın Japonya’da da bir yaklaşım içinde olması bekleniyor.

:Teknoblog.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir