Çarşamba, Ekim 21
Shadow

Facebook’a yüklenen fotoğraf sayısı çeyrek trilyonu geçti

facebook-logo-023’un önderliğinde başlatılan Internet.org girişimi dünyanın dört yanında internet erişimini artırmak hedefiyle çıkarken, girişim kapsamında yayınlanan bir Facebook’un mevcut kullanıcılarının hayatındaki yerini net bir biçimde ortaya koyuyor.

Sayfaları ve uygulamaları daha hale getirmek için hazırlanan detaylı bir raporda örnek olarak fotoğraf hacmini kullanan Facebook, ortaya oldukça büyük rakamlar koydu.

Facebook’un 1.15 milyarlık kullanıcı tabanının siteye günde ortalama 350 milyon fotoğraf yüklediği belirtilirken, ilk günden bu siteye yüklenen fotoğraf sayısının ise 250 milyara ulaştığı ifade edildi. Resmin bütününe bakıldığında ise fotoğrafların işin görece küçük bir kısmını oluşturduğu görülüyor. Facebook’ta günde toplam 4.75 milyar içeriğin paylaşıldığı belirtilirken, bu rakama yorumlar ve güncellemeleri de dahil ediliyor. Günlük beğeni sayısı 4.5 milyarı bulurken, gönderilen sayısı da 10 milyar gibi etkileyici bir rakama ulaşıyor.

Facebook’un geçtiğimiz yıl satın aldığı Instagram’a günde ortalama 55 milyon fotoğraf yüklenirken, toplam rakam 16 milyara ulaşmış durumda. için bu rakamların günlük 3.5 milyon ve toplam 8 milyar seviyesinde olduğu göz önüne alınınca Facebook’un fotoğraf konusundaki hakimiyeti daha net görülüyor.

Kaynak: Teknoblog.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.