Cuma, Ağustos 14
Shadow

Hızlı Elektrik Borç Sorgulama Kolaylığı

Günlük yaşantımızı idame ettirmek için olmazsa olmazlarımız olan enerji, su ve iletişim hizmetleri, günümüzde bazı kamu kurumlarınca ve özel şirketler aracılığıyla sağlanmakta. Eski zamanlarda evlerimiz ve işyerlerimiz için elektrik, su, telefon gibi hizmetleri almak bir dert, bunları zamanında ödemek ayrı bir dert olmaktaydı. Günler öncesinden sıra alıp, pek çok abonelik evrakı ile saatlerce beklerdik. Bu işlemler için bekleyen insanların oluşturduğu kalabalıklar, iş akışındaki yavaşlık ve bu süreçte ortaya çıkan aksaklıkları da ayrıca belirtmek gerekiyor. Tüm bu zahmetli süreci geçtiğimizde bu kez abonelik hizmeti gelsin diye günlerce ekiplerin yolunu gözlerdik. Elektriğe, suya abone olduk diyelim bu kez gelen faturaların günü geçmeden ödenmesi için ince hesaplar yapmaya.

Bizler bunları yaşarken bizden öncekiler için ise durum daha da vahimdi. Zaman değişti, teknoloji ve özel şirketler işin içine girdi. Ve her şey sanki çorap söküğü gibi düzeldi. İnsan düşünmeden edemiyor. Madem tüm bu işlemler bu kadar kolay oluyordu, neden daha önce yapılmadı diye. Demek ki gelişmişlik, modernleşme böyle bir şey. Artık tüm abonelik işleri birkaç saat te halloluyor. Diyelim ki yeni bir ev aldınız veya yeni bir iş yeri açtınız ya da başka bir yere taşındınız. Enerji aboneliği ve diğer abonelikleri üstünüze almanız gerekiyor. Giriyorsunuz internete veya telefonla birkaç tuşlama ile randevunuzu alıyorsunuz. Daha sonra randevu günü elinizde abonelik belgeleri ile işinizi kısa zamanda beklemeden yapıyorsunuz. Bu kadar kolay ve bu kadar basit her şey. Peki, sadece abonelik işlemleri mi yapıyorsunuz? Elbette ki hayır. Enerji faturası borç sorgulama, ödeme ve arıza bildirme gibi tüm hizmetleri çözüm merkezi denilen adreste yani enerjisa.com.tr üzerinden yapıyorsunuz. Zahmetsiz, stressiz. Bir ülkenin gelişmişliği işte böyle işlerden anlaşılıyor. Vatandaşın işini hızlı, kolay ve sorunsuz çözüyorsanız, sizden memnun kimse olmuyor. Yerinizden kalkmadan, evinizden veya iş yerinizden çıkmadan elektrik faturalarınızı hemen ödeyebiliyorsunuz. Faturanız gelmedi mi? Veya geçtiğimiz aylarda ne kadarlık fatura mı ödediniz? online.enerjisa.com.tr internet adresinden tüm güncel ve eski faturaları bir bir çıkarıyorsunuz.

İşinizi engellemeden, zamanınızı harcamadan bu işleri yapabilmek çok güzel bir şey. Sıra beklememek, stresli ve sorunlu kişilerle uğraşmadan bu tür kolaylıklardan faydalanmak bize yakışan bir hizmet.  Elektrik Borç Sorgulama Kolaylığı sayesinde faturalarım gecikmeye girmiyor. Şayet herhangi bir bankada otomatik ödemem yoksa enerjisa’nın sitesine girip faturalarımı kontrol edebiliyorum. Dedim ya zaman değişti, işler kolaylaştı diye. Tüm bu zaruri işlemler bizi tembelleştirdi mi bilmiyorum ama eskiden olsa bu işlere harcayacağım zamanı şimdi hem kendimde, hem de ailem ve işime ayırıyorum. Zaman çok değerli ve önemli bir nimet. Bunu belirli bir yaşa gelince anlıyorsunuz. Onun için her kolaylık çok önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.