Çarşamba, Eylül 30
Shadow

Instagram hikayelere Boomerang özelliği eklendi.

Sosyal medya paylaşım sitesi ’da yenilikler bitmiyor. Son günlerde bazı kullanıcılar tarafından olumsuz eleştirelere maruz kalsa da ekip yenilikler yapmaya devam ediyor.

Instagram’a hikayeler özelliğinin eklenmesinden sonra son gelen güncelleme ile hikayelerde artık yani videoyu ileri geri oynatma özelliği de geldi.

Artık çekilen videolarda filtre uygulayabilir çekmiş olduğunuz fotoğrafları ekleyebilir yada videonuzu ileri geri sardırarak eğlenceli paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

instagram-boomerang-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Instagram Hikayelerde Boomerang nasıl kullanılır?

Özelliği kullanabilmek için hikayeler bölümüne giriş yapıyoruz.Normal ve Boomerang olarak iki seçenek karşımıza çıkıyor. Sağa doğru menüyü kaydırdığımız zaman boomerang aktif hale geliyor ve kaydetme işlemine başlıyor. Görüntülemeyi bitirdiğiniz zaman sağ üst köşede görüntüye yazı ekleme özelliği aktif hale geliyor ve kalem ve renk seçeneklerini kullanarak hikayenize istediğiniz yazıyı yazabiliyorsunuz.

Bitti diyerek işleminizi yaptıktan sonra ekranıo sağa doğru kaydırdıktan sonra filtre özelliklerinden filtre değişiklikliği yapabiliyorsunuz. Filtreyi değiştirdikten sonra sağ alt köşe aşağıya doğru olan ok çekilen görüntünün kayıt edilmesine imkan sağlıyor. Ortada olan ok ise görüntüyü göndermenize yarıyor.

Kullanım şekli olarak oldukça basitleştirilmiş olan bu özelliklik kullanıcılardan oldukça beğeni görecek gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.