Çarşamba, Mayıs 27
Shadow

Instagram logosunu değiştirdi

instagram-yeni-logoİlk çıktığı günden itibaren giderek popülerliğini arttıran fotoğraf uygulaması Instagram geçtiğimiz günlerde yaptığı güncelleme ile etiketleme özelliğini aktif etmişti.

Yapılan bu güncelleme ile birlikte   özelliği dışında ufak bir yenilik yapıldı. Instagram’ın yeni logosunda kullanılan yazı tipini Instagram’ın kurucusu arkadaşı ve Denver’da yaşayan bir tipograf olan Mackey Saturday tasarladı.

Logodaki değişiklik için bir yılı aşkın bir süredir çalışan Saturday, uygulamanın logosunda kullanılan Billabong yazı tipine daha ince bir dokunuş katma hedefiyle çıktığını belirtti. Logodaki değişimi çok farklı bir değişiklik olarak nitelendirmek oldukça . Yapılan değişiklikler ilk bakışta oldukça farkediliyor, fakat daha dikkatli incelendiği zaman yeni logonun daha ve akıcı olduğu anlaşılıyor.

Gizmodo’ konuşan Saturday, Instagram’ın yeni logosunda kullanılan yazı tipini hazırlarken amacının karşı dayanabilecek bir tasarım oluşturmak olduğunu getirdi. Saturday bu konudaki ilhamlarının ’s ve Coca-Cola olduğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.