Perşembe, Haziran 4
Shadow

Instagram’ın fotoğrafları satma niyeti yok.

Fotoğraf paylaşım servisi Instagram son birkaç gündür değişen hizmet koşulları nedeni ile bazı kullanıcıların tepkisini çekmeyi başardı.Değişen hizmet koşullarında “Eğer gerekirse Instagram çekilen fotoğrafları satabilir” deniyordu.Bu maddenin tepki çekmesi ile bir çok kullanıcı bu karara tepki gösterdi.

Bu satış kararında kullanıcıya hiç bir ücret ödenmeyecek olması tartışmanın boyutlarını bir kat arttırdı. büyük kullanıcılardan bazıları bu kararın ardından hesaplarını kapatacaklarını kullanmayacaklarını açıkladılar.

tepkilerin bu kadar büyümesi üzerine Instagram cephesinden .Şirketin ’su Kevin Systrom yaptığı açıklama ile fotoğrafları satma gibi bir niyetlerinin olmadığı bununla ilgili hizmet koşullarını yeniden güncellediklerini bildirdi.

Yapılan güncelleme ile fotoğrafların satılmayacağı anlaşılır bir şekilde ifade edileceği söylendi.Şirket, hizmet koşullarının kullanıcılara ve markalara, fotoğraflarını ve hesaplarını karşılıklı etkileşimi artırma ve daha anlamlı bir takip süreci sunmayı amaçladığını, örneğin kullanıcılara hangi arkadaşlarının hangi markaları takip ettiğini görme fırsatı verdiğini kaydetti. Instagram, kullanıcı fotoğraflarının reklamların bir parçası olma konusunda amaç gütmediklerinin altını çizdi, kullanıcıların içeriklerinin sahipleri olduğunu kaydetti.

Systrom açıklamasının devamında gizlilik ayarları ile ilgili bilgileri de paylaştı.Firmanın gizlilik ayarlarında bir değişiklik olmadığını hala dileyen kullanıcıların istedikleri fotoğrafları gizli olarak ayarlayıp sadece takipçilerine gösterebilme özelliğinin devam ettiğini vurguladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.