Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

iPhone’da mp3 den zil sesi nasıl yapılır?

iphone zil sesiBugün iPhone kullanıcılarının en sevmediği konulardan biri olan istenilen müziğin zil ses olarak kullanılamaması sorunun çözümünü anlatacağız. Bu işlemin nasıl yapıldığını bir çok kullanıcımız biliyor olmasına rağmen yeni iPhone sahibi olan kullanıcılarımız için bu konuyu hazırladık.

Bilindiği gibi iOS işletim sistemi Apple tarafından daha basit kullanım için bazı özellikleri kısıtlanmış olarak geliyor. Bu özelliklerin en başında ise telefonumuza attığımız mp3 leri zil sesi olarak seçemememiz yer alıyor.Daha önce iTunes 11 ile iPhone nasıl müzik atılacağını buradaki yazımızda anlatmıştık. Bugün hazırladığımız konu da ise istediğimiz mp 3 ün nasıl zil sesi olarak kullanılacağını anlatacağız.

Bu işlemleri gerçekleştirmek için gerekli olan programları şu şekilde sıralayabiliriz.

1- iTunes  (indirmek için program ismine tıklayınız)

2-iTools   (indirmek için program ismine tıklayınız)

 

Gerekli olan programlarımızı indirdikten sonra ilke olarak iTunes programını kurmamız gerekiyor. Bizim esas kullanacağımız program iTools olmasına rağmen kullanılan kütüphane iTunes’dan çekildiği için ilk olarak iTunes kurmamız önemli. Gerekli olan programların kurulumundan sonra iTools programımızı çalıştırıyoruz ve iPhone’umuzu bilgisayarımıza bağlıyoruz. Telefonumuz bağladığımız zaman aşağıdaki gibi bir ekran bizi karşılıyor. Bu ekranda telefonumuza ait bilgileri görebiliyoruz.

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karşımıza gelen bu ekranda sol tarafta bulunan Media kısmına tıklamamız gerekiyor. Bu gelen ekranda tüm media dosyalarımız ile ilgili detayları görebiliyoruz. iTunes da olduğu gibi sürükle bırak yöntemi ile müzik atabilir yada mevcut müziklerimizi silebiliriz.

Konumuzun esas ilgili olan kısmı ise media bölümüne girdikten sonra sağ tarafta yer alan menü.  Bu menü altında Ringtone kısmı bizim zil sesi yapmak için kullanacağımız alan

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karşımıza gelen bu ekranda orta bölümde sağ tık yapıyoruz ve import seçeneğini seçiyoruz.

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İmport dedikten sonra karşımıza gelen yeni pencere ile müziklerimizin kayıtlı olduğu yeri buluruyoruz ve müziğimizi seçiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstediğimiz müziği bulup import dedikten sonra program bizim içn gerekli olan dönüştürme işlemini gerçekleştiriyor ve müziğimizi zil seslerinin içine gönderiyor. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayar ile bağlantısını kesiyoruz ve ayalarlar kısmından ses ayarlarına gelerek zil sesi ayarlarından atmış olduğumuz müziği seçerek işlemimizi tamamlıyoruz.

 

Umarım sizler için faydalı bir anlatım olmuştur. Aklınıza takılan her türlü sorunda iletişim bölümümüzü kullanabilirsiniz.

2 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir