Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

Kasko nedir? Nasıl yapılır?

Araç sahiplerinin alışık oldu yeni araç alanlarında merak ettiği sorulardan birine dilimiz döndüğünce yardımcı olmaya çalışacağız.  Öncelikle kısaca kasko nedir ne işe yarar size bunlardan bahsetmek istiyorum.

Kasko kısaca trafik kazası sonucunda oluşan maddi hasarı karşılayan bir sigorta türüdür.  Özellikle kış aylarının başlaması ile trafik koşullarında oluşan zorluklar sebebi ile trafikte yaşanan kazalarda artışlar söz konusu olabilmekte. Yağış ve buzlanmalar sebebi ile maddi hasarlı kazalar yaşanabilmekte.

Kasko tercih edilen teminat türüne göre isteğe bağlı olarak yapılabilen bir sigorta türüdür ve yıllık olarak yenilenir. Aracınızı çarpma ,çalınma,afet gibi çeşitli unsurlarda güvence altına alabilirsiniz.

Kasko teminat bedelleri tercih edilen güvence bedeli için farklılıklar gösterebilir. Bu noktada farklı tutarlar ve farklı teminatlar kafanızı karıştırabilir.  Araç kasko değeri ile ilgili bu karışıklığın önüne geçmek için Generali’nin internet sitesinden faydalanabilirsiniz. Siteye giriş yaptığınız da aracınızın arka modeline göre teklif listenizi sadece 2 adımda isteyebilirsiniz.

Aklınıza takılan soruların cevaplarını site üzerinden bulabilir yada temsilciler ile iletişime geçerek kolayca sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Generali Sigorta, 3 farklı kasko tipi ile kullancılarına hizmet vermektedir.: Prestij Kasko Ekstra, Mini Kasko Ekstra ve Mini Kasko. Generali’nin en kapsamlı kasko tipi olan “Prestij Kasko Ekstra” sigortası, sigortalı araca geniş kapsamlı koruma sağlarken araç sürücüsü ve yolcularını da güvence kapsamına dahil etmektedir.

Sitede diğer hizmetler ile ilgili bilgilere de kolayca ulaşabilir size uygun olan kasko türünü kolayca yaptırabilirsiniz.  Kasko aracımızı maddi hasarlara karşı güvenceye almamızı sağlayacağı için oldukça önemlidir. Bu yüzden bireysel tavsiyem kullanıcıların kasko ve sigortalarını düzenli olarak yaptırmaları olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.