Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

Micro Genius Atari İncelemesi– Atari oyunuyoruz.

Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz hafta buradaki yazımızda sizlere 90 lı yılların oyun konsollarından olan Miciro Genius Atari incelemesi yapmış ve videosunu sizlerle paylaşmıştık.

Bu yazımızda ise sizleri için hazırlamış olduğumuz atari oyun videosundan bahsetmek istiyorum. Videomuzda 90 lı yıllara geri döndük ve o dönem en çok oynanan oyunlardan olan Super Mario,Galaxian,F1 Race,Soccer ve Adventure Island oynadık.

Videoyu izleyecek olan arkadaşlara en baştan belirtmek istediğim bir kaç nokta var. Video da oyunların grafik kalitesi yaklaşık 20-25 sene öncesine ait olduğu için kötü gelebilir fakat o dönem kullanılan tv lerde oldukça iyi performans sağlamakta idi. 

Grafikler dışında hemen hemen bütün oyunlarda bir 8 bit ses söz konusu şimdi ki oyun konsollarında olduğu için gerçek ses kullanımı o zamanlarda maalesef mümkün değildi.

Oyunlarla ilgili bir diğer özellik ise oyunların kayıt edilememesiydi. Bir çok defa aynı bölümleri defalarca oynamış olduğumuz oyunlar mevcut. Bazı oyunlarda bölüm sonlarında verilen şifreler ile daha sonra oynamak istediğimizde o şifreleri yazarak kaldığımız yerden oynamamız mümkün oluyordu.

Dilerseniz aşağıdan videomuza ulaşabilir detaylarını videomuzdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.