Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

Micro Genius S1 B Atari kutu açılımı ve inceleme

Merhaba Arkadaşlar bugün sizlere biraz nostalji biraz da eski günleri hatırlamak adına bir yazı kaleme aldım. 90’lı yıllarda hemen hemen her evde olan başında saatler harcadığımız oyun konsolundan bahsetmek istiyorum. Aslında o dönemler biz diye bir kavramdan haberdar değildik. Bu cihaz bizim için idi ve her yerde o şekilde bilinirdi.

Uzun zamandır eski günleri hatırlamak adına yeniden atari alıp oynamayı onunla ilgili bir yazı hatta video çekmeyi planlıyordum. Geçtiğimiz pazar bir anda aklımıza gelmesi ile birlikte biraz dolaşarak atarimizi temin ettik. 

Şimdi size kısaca konsoldan bahsedeyim. Konsolumuz 8 bit sisteme sahip. O dönemin 3 D grafiklerine sahip oyunları kaydetme özelliği olmayan bir oyun konsolu. Oynadığınız oyuna bağlı olarak geçtiğiniz bölümlerden sonra şifreler çıkar o şifreler ile oyuna daha sonra kaldığınız yerden devam edebilirdiniz.

Kutu açılımı ile ilgili detaylara aşağıdaki videomuzdan ulaşabilirsiniz. Bu arada kanalımıza abone olmayı unutmayın 😉

 

Sizlerde konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Beğendiğiniz konuları sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir