Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

Televizyonunuzu Anroid tablete dönüştürmeniz mümkün

archos-tv-connectTelevizyonların artık sıradan olmaktan çıkıp akıllı olarak hayatımıza girmesi ile birlikte kullanım alanlarında bazı değişiklikler oldu.Artık televizyon üzerinden internete bağlanmak ,video izlemek hatta bazı oyunları oynamak mümkün.

Tabi durum akıllı televizyon alanlar için geçerli.Peki şuan akıllı televizyonu olmayan fakat özellikleri kullanmak isteyen kullanıcılar ne yapabilirler.Kullandığınız televizyonda HDMI yada USB girişi varsa artık sizde standar Tv’nizi akıllı Tv’ye daha doğrusu tablete dönüştürebilirsiniz.

Bu yazımızda bahsedeceğimiz TV Connect ile özellikteki TVnizi tablete dönüştürmeniz mümkün. 4.1 yüklü olarak gelen cihaz televizyonunuzun ekranını bir tablet ekranına dönüştürerek tablet ile yapabileceğiniz her şeyi yapmanıza olanak sağlıyor.

Bu noktada akıllara takılan soru ise televizyonlarda dokunmatik olmaması ve tabletin nasıl kullanılacağı.Archos bunun içinde çözümünü kullanıcılara tasarladığı özel bir kumanda -jojstick ile sunuyor.

archos-tv-connect-kumanda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kumanda üzerinde bulunan klavye ve yön tuşları ile kullanım kolaylığı sağlayan cihaz sertifikasına da sahip.Bu sayede Play üzerinden içerik indirip kullanılabilir.Kumandada ek olarak D-Pad ve A,B,X,Y tuşarı da bulunmakta Kumandada yer alan çubuklar sayesinde gezdirme ve yakınlaştırma çoklu dokunma görevleri yerine getirilebiliyor. isteyenlerin kontrolleri ayarlamak için Archos yazılımını kullanmak zorundalar.

Ayrıca cihaz üzerinde bulunan SD kart girişi sayesinde hafıza kartınızda bulunan içerikleri görüntüleyebilir yada hafıza olarak kullanabilirsiniz.Ek olarak bulunan HDMI ve USB girişleri ile kullanıcılara ek alternatifler sunuluyor.Tasarımı ile Tv üzerine rahatlıkla yerleştirebilen ürün şık bir tasarıma sahip.

Archos TV Connect üzerinde bulunan kamera ile görüntülü görüşme yapılmasına imkan sağlayan cihazın yurt dışı satış fiyatı olarak 130$ fiyat belirtilmiş.Ülkemize ne zaman geleceği ile ilgili bir bilgi bulunmayan cihaz kullanıcılarla ilk olarak önümüzdeki hafta CES 2013’te buluşacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir