Twitch grup yayını ve karaoke özellikleri duyuruldu!

26-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen TwitchCon etkinliği başladı. Yayıncıların ve izleyicilerin uzun süredir beklediği özellik, sonunda kullanıma sunuluyor. Twitch grup yayını ve tanıtılan diğer özelliklere kısaca göz atalım.

TwitchCon etkinliği başladı, Twitch grup yayını dönemine giriyor!
Amazon’a ait olan Twitch, hızla büyümeye devam etmekte. Canlı yayın platformu olan Twitch için uzun süredir beklenen toplu yayın dönemi başlıyor. Hem izleyiciler hem de yayıncılar için büyük bir eksiklik olan grup yayınına çözüm, nihayet geliyor.

Daha önce, yayıncıların sırayla birbirlerinin kanallarında açtığı yayınlar tarihe karışacak gibi gözüküyor. Ayrıca aynı anda oyun oynayan diğer Twitch yayıncılarının da ekranlarını görebilmek, izleyicilerin oldukça hoşuna gidecektir diye düşünüyoruz.

Bir ana yayıncı penceresi ve alt tarafta konuk yayıncılar penceresi şeklinde çalışan özellik, yayın yapan diğer yayıncıları tek bir pencere altında birleştiriyor. Ana yayıncıyı, açmış olduğunuz yayına göre kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

twitchcon twitch grup yayını

Twitch karaoke

Rock Band geliştiricisi Harmonix ile yapılan ortalaşa çalışma sonucunda sunulan özellik, yayıncılara ve izleyicilere keyifli dakikalar geçirtmeyi vaat ediyor. Sonraki şarkının hangisi olacağı, sıradaki şarkıyı söyleyecek yayıncının izleyiciler tarafından belirlenebilecek bir sistem üzerine kurulu olan özellik, telif hakları dolayısı ile şarkıların yeniden oluşturulmuş sahte sürümleri ile çalışacak.

Yayıncı iseniz ve karaoke özelliğine başvurmak istiyorsanız, buradan kapalı beta için başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Kaynak: Shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.