Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

VİDEO İÇERİK PAZARLAMANIN ÖNEMİ

Günümüz dünyasında internetin yaygınlaşması ile birlikte yaşamın bir çok alanında internet ile yaşar hale geldik. Alışverişten eğlenceye kadar çok farklı kategorilerde işlemi internet üzerinden yapabilir konumdayız.

Bu durumun farkında olan firmalar reklam politikalarını da internete yönlendirmiş durumdalar. Artık televizyondan daha fazla sayıda internet izleyici kitlesi bulunmakta. Geçmiş dönemde firmalar web reklamlarını metin ve banner tarzı reklamlar ile kullanıcılara sunmaktaydı.

Artan internet hızları ile artık son kullanıcı da daha etkili hale gelen video içerik pazarlamasına ağırlık vermiş durumdalar. Akılda kalıcılığı bakımından videolar görsel hafızaya etki ettiği için firmala tarafından da etkin bir pazarlama aracı olarak görünmekteler.

Video içerik pazarlama ile ilgili olarak  ülkemizdeki etkin kaynaklardan biri olan videomarketing.com.tr sitesi de bu alanda araştırma yapmak isteyen kullanıcılar için zengin bir içerik sunmakta.

Sitede yer alan konularda video pazarlamanın öneminden kullanılabilecek alanlarına kadar çok farklı konularda bilgilendirici yazılar bulunmakta.  Bu yazılara göz atarak hazırlamayı düşündüğünüz bir video içerik ile ilgili yapılması olan hataların önüne rahatlıkla geçebilirsiniz.

Video pazarlamanın neden bu kadar önemli olduğuna dair ufak istatistikler de  aşağıdaki başlıklar halinde sıralanabilir.

  • Mobil internet trafiğinin % 50 sini videolar oluşturuyor.
  • İzleyicilerin %65 inden fazlası videoların %75 inden fazlasını izliyor.
  • Hergün online video izleyenlerin oranı %55
  • Her hafta online video izleyenlerin oranı %78
  • 2017 de global internet trafiğinin %69 unu online videolar oluşturacak
  • 2018 de global internet trafiğinin %78 ini online videolar oluşturacak
  • Marka web sitelerinin %81 inde marka videoları yer almakta
  • Video içeren web sitelerinde kullanıcılar ortalama 2 dk daha fazla zaman geçiriyor.
  • Pazarlama departmanlarının %61 i video pazarlamayı kullanıyor
  • Pazarlamacıların %52 si videoların en yüksek geri dönüş oranına sahip olduğunu düşünüyor.

Oranlar bu kadar etkili olduğu için video pazarlamanın önemi her geçen gün daha da artacak gibi duruyor. Video içerik pazarlama ile ilgili meraklarını yada hazırlamayı düşündüğünüz bir projeniz varsa videomarketing.com.tr sitesinde yayınlanan konuları inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir