Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

YouTube’un Yorumlar Sistemi Güncelleniyor

youtube yorum sistemiYouTube’un yorumlar modülü güncelleniyor. Yeni sistemde video yaratıcılarına daha geniş yetkiler verilirken, video yorumlarının altında daha kaliteli tartışma ortamı oluşturulması amaçlanıyor.

 

YouTube, video yorumları için kapsamlı bir değişikliğe hazırlanıyor. Baştan aşağı güncellenecek sistemde, mevcut mantığı tamamen ortadan kaldırılacak. Yeni sistemin en önemli özelliği ise sahibinin yetkilerini artırması.
Kanal Sahiplerine Yeni Yetkiler
Geliştirme ile birlikte kanal sahipleri kelimeler için otomatik mesaj seçeneğine sahip olabilecek. Ayrıca yeni sistem kanal sahiplerine liste oluşturma şansı da sunuyor. Listede yer alan sakıncalı sözcükler yayına alınmayacak ve moderasyon için bekletilecek.

Mesaj Listelemede Yeni Sistem
Tarihe dayalı yorum listeleme sistemi de ediliyor. Yeni sistemde en üstte video yaratıcılarının, YouTube ünlülerinin, YouTube ve Plus’ta tanınan ve etkileşimde olan kişilerin yorumları yer alacak. Yeni yorum sıralama sistemi kanal sayfalarında hafta başlayacak. Video sayfaları için de yıl sonuna kadar aktif duruma .
Google Plus Entegrasyonu
Yeni yorum sistemi bir değişikliğin yanısıra Google+ entegrasyonunu da beraberinde getiriyor. Böylece YouTube yorumları, G+ hesaplarında belirli bir daireyi da kişiyi hedefleyebilecek.
Yaşanan değişikliğin YouTube videolarına yapılan kalitesiz yorumları azaltmak ve genel yorum içerik kalitesini artırmak olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.