Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

YouTube’un Yorumlar Sistemi Güncelleniyor

youtube yorum sistemiYouTube’un yorumlar modülü güncelleniyor. sistemde video yaratıcılarına daha geniş yetkiler verilirken, video yorumlarının altında daha kaliteli tartışma ortamı oluşturulması amaçlanıyor.

 

YouTube, video yorumları için kapsamlı bir değişikliğe hazırlanıyor. Baştan aşağı güncellenecek sistemde, mevcut mantığı tamamen ortadan kaldırılacak. Yeni sistemin en önemli özelliği ise kalan sahibinin yetkilerini artırması.
Sahiplerine Yeni Yetkiler
Geliştirme ile birlikte kanal sahipleri kelimeler için otomatik seçeneğine sahip olabilecek. Ayrıca yeni sistem kanal sahiplerine liste oluşturma şansı da sunuyor. Listede yer alan sakıncalı sözcükler yayına alınmayacak ve moderasyon için bekletilecek.

Mesaj Listelemede Yeni Sistem
Tarihe dayalı yorum listeleme sistemi de terk ediliyor. Yeni sistemde en üstte video yaratıcılarının, YouTube ünlülerinin, YouTube ve Plus’ta tanınan ve etkileşimde olan kişilerin yorumları yer alacak. Yeni yorum sıralama sistemi kanal sayfalarında bu hafta başlayacak. Video sayfaları için de yıl sonuna kadar aktif duruma .
Google Plus Entegrasyonu
Yeni yorum sistemi bir dizi değişikliğin yanısıra Google+ entegrasyonunu da beraberinde getiriyor. Böylece YouTube yorumları, G+ hesaplarında belirli bir daireyi da kişiyi hedefleyebilecek.
Yaşanan değişikliğin YouTube videolarına yapılan kalitesiz yorumları azaltmak ve yorum içerik kalitesini artırmak olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Shiftdelete.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir