Çarşamba, Eylül 30
Shadow

Google yazılım geliştirme rehberini yayınladı.

Android tabletlerle ilgili en büyük sorunlardan biri olarak görülen ekran optimize sorunu yakında çözülecek gibi görünüyor.Yazılımcıların bir çoğu yazılımlarını akıllı telefonlar için geliştirmekte buda tabletlerde kullanıldığında sorun oluşturmakta idi.

Gelişen tablet piyasasında hakimiyetini koruyabilmek için mekanizması yerine geçebilecek bir liste hazırladı.10 adımda başarılı uygulama nasıl yapılır bunu sıralayan bundan sonra yapılacak olan uygulamaların bu standartlara göre olmasını istiyor.

Bu adımların arasında daha büyük ekranlara göre optimize etme, tabletin ekstra alanını kullanma, yazı tiplerini ve bileşenleri ayarlama da bulunuyor. Listede her bir adım detaylandırılıyor, ayrıca detay isteyenler için çeşitli başlıklarının bağlantıları da veriliyor. Bu yardımcı rehberin yanı sıra Google Android Geliştiricileri Google+ sayfası üzerinden de bu içinde her gün tablet geliştirme ipuçları yayınlayacak.

Bu gelişmeden özellikle tablet kullanıcılarının memnun olacağını söylemekte fayda var.Bakalım bu süreçten sonra gelecek olan uygulamalar kullanıcıların beğenisini kazanabilecek mi?

&;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.