Perşembe, Şubat 20
Shadow

Google’dan Kadın oyun geliştiricilerine destek

Google geliştirmiş olduğu servis ve teknolojiler ile pazardaki en büyük oyunculardan biri. Bu servis ve teknolojilerinin devam etmesinin en büyük olanağı da şüphesiz geliştiriciler. Gerek oyun gerek program geliştiricileri Google’ın servislerinin kullanım oranın artmasında büyük bir rol oynuyorlar.

Google gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile kadın oyun geliştiricilerine de destek olacağını açıkladı. Sosyal sorumluluk projesi yarışmasında sadece kız çocukları ve genç kızlar katılabilecek. Yarışmanın kazananı ise, Girls Make Games Yaz Kampı’nda burslu olarak eğitim alacak ve 10.000 Dolarlık kolej bursu ve geldiği okulun teknoloji programı için 15.000 dolarlık ek burs gibi ödüller alacak. STEM konseptini gerçek hayata uygulamak için teşvik eden Entertainment Software Vakfı ve Google işbirliği ile gerçekleşecek olan bu eğlenceli yarışma şimdiden büyük ilgi uyandırmışa benziyor.

Google’dan yapılan açıklamaya göre Amerika’da kadınların %43 ü akıllı cep telefonu kullanıyor. Erkek kullanıcılara göre kullanım oranı daha yüksek bu yüzden kadın oyun geliştiricilerin daha fazla olması gerekiyor.Google olarak böyle bir oluşumun önünü açarak bu tür bir mesleğin cinsiyet skalasını arttırmak herkes için en iyisi olacaktır” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.