Pazartesi, Ekim 26
Shadow

Microsoft’un Windows Defender’a güveni tam

Microsoft’un ücretsiz olarak kullanıcılara sunduğu güvenlik  hizmeti Windows Defender kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Bunun en büyük etkeni işletim sistemi içinde yüklü olarak gelmesi olarak değerlendirilse de Microsoft cephesinden yapılan açıklamalar ve geliştirmeler de bu başarının doğruluğunu teyit eder nitelikte.

Microsoft Kurumsal Güvenlik Başkan Yardımcısı Brad Anderson, Windows Defender’ın kendileri için ne kadar önemli olduğuna dair bir açıklamalarda bulundu. Dünya üzerinde Windows işletim sistemini kullanılan cihazlarda minimum %18’inin Windows Defender’a sahip olduğunu ve Windows 7 nezdinde bu uygulamanın otomatik olarak kurulu gelmediği düşünüldüğünde bu yüzdenin oldukça başarılı olduğunu vurguladı. Üstelik bu oran Windows 10’a geldiğinde %50’lere çıkmakta olduğunu söyledi.

Anderson “Zararlı yazılımlardan korunmak için Windows Defender işlevsellik olarak en iyisi. Test sonuçlarına göre Defender, 5 aylık bir süreçte en büyük rakiplerini dahi genel skorda geride bırakmış durumda. Windows Defender’ın sizi en gelişmiş zararlı yazılımlardan bile koruyabileceğine emin olabilirsiniz.’ diyerek kendi ürünlerine ne kadar güvendiklerini ortaya koydu..

Anderson, Windows Defender’ın kullanımı çok daha kolay ve üçüncü taraf çözümlerden önemli ölçüde daha ucuz olduğunu da belirtmiştir.

Windows Defender’ın en son antivirüs testlerindeki performansını vurgulayan Anderson, bu defender güvenlik çözümüne bağlı kalınırsa, büyük bir işletim sistemi güncellemesi yayınlandığında dahi uyumluluk sorunları yaşatmayacağı anlamına geldiğini belirtti.

Anderson tarafından yapılan bu açıklamalarda, Windows Defender’ın her zaman kendi alanında iddialı olduğu anlamını gelmiyor. AV-TEST tarafından takdim edilen ve her yıl verilen antivirüs ödülleri, 2017 performans değerlendirmesi sonucunda Bitdefender, Kaspersky ve Symantec üçlüsünün kazandığını hatırlamakta fayda var.

Microsoft tarafından açıklamalar sevindirici olsa da kullanıcı tarafında işler o kadar iyi mi tam olarak emin değiliz. Eğer siz de sisteminiz de Defender’ı kullanıyorsanız düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.