Cuma, Ağustos 7
Shadow

Blackberry Z10 tanıtımı yapıldı.

z10Gün içinde haberlerle ismi ile RIM yeni ismi Blackberry firma uzun zamandır beklenen modelinin tanıtımını ülkemiz ile 17 de

Cihazın belirtilen özellikleri de şu şekilde :

BlackBerry 10 kullanan amiral gemisi Z10, 4.2 inç büyüklüğünde 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip. 356 dpi piksel yoğunluğuna sahip olan ürün, başarılı bir deneyim bizlere sunacak.

’un Krait mimarisini temel alan 28nm teknolojisi ile üretilen çift çekirdekli Plus işlemcisinin kullanıldığı Z10, 1.5 GHz hızında çalışıyor. Etkili bir çoklu işlem performansı cihaz, 2 GB RAM ile hem QNX yazılımın gücünü, hem de donanımın gücünü birleştirmiş oluyor.

Çıkarılabilir yapıda olan 1800 mAh’lik bataryadan gücünü alacak olan BlackBerry Z10, ve microSD kartlarına da izin veriyor.

138 gram ağırlığında olan Z10, 9.3 mm kalınlığa sahip. Kablosuz bağlantı olarak , WiFi, LTE / , Bluetooth 4.0 gibi gelişmiş çözümlere yer veren firma, HDMI ve micro USB çıkışlarına, cihaz üzerinde yer vermiş.

Önde 2 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilen ve 720p video kaydı yapabilen BlackBerry Z10, arka tarafta ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebiliyor ve 1080p video kaydı yapabiliyor.

Kontratlı olarak 199.99 Dolara satılacak olan cihaz, hızlı bir şekilde piyasadaki yerini alacak.Ülkemizde de satışı gerçekleştircek olan firmalar Avea ve Turkcell olarak görünüyor.İki operatör de yeni cihazı çok yakında ülkemize getireceğini açıkladı.Fiyat ile ilgili bir bilgi vermeyen operatörlerin nasıl bir fiyat politikası uygulayacağı merak konusu.

[nggallery id=29].

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.