Perşembe, Haziran 4
Shadow

Galaxy S4 için Android 5.0 Lollipop Çıktı…

galaxy-s4-banner2Samsung’un 2013 amiral gemisi Galaxy Note 3’ten sonra, Galaxy S4 için Android 5.0 Lollipop güncellemesi çıktı. Rusya’dan dağıtılmaya başlanan güncelleme ile bilgiler haberimizde.

İlk olarak geçtiğimiz 2014 yılının Aralık ayı başlangıcında Samsung’un Polonya’da Galaxy S5 modeli için dağıtılan Android 5.0 Lollipop güncellemesi, daha sonra Samsung Galaxy Note 3 ve son olarak Galaxy S4 modelleri için de dağııtlmaya başlandı.

Galaxy Note 3 için çıkan Android 5.0 Lollipop güncellemesi gibi ilk olarak Rusya’da dağıtılmaya başlanan Samsung Galaxy S4 için Android 5.0 Lollipop güncellemesi, Rusya’da satılan Exynos işlemcili sürüm için hazırlandı.

Türkiye’deki Note 3 ve Galaxy S4 kullanıcıları için iyi haber olan bu gelişme, hem resmi güncellemenin ülkemize daha hızlı gelebileceğini, hem de Rusya’da dağıtılan orjinal ROM’ları, Türkiye’deki cihazlara kurabileceği anlamına geliyor.

Tıpkı yukarıda paylaştığımız Galaxy Note 3 için Android 5.0 Lollipop güncellemesi kurulum rehberindeki işlemleri yaparak, Sammobile.com’dan indireceğiniz orjinal Rus ROM’unu, Galaxy S4 modelinize kurarak, telefonunuzu güncelleyebilirsiniz.

1049.17 MB değerindeki OTA güncelleştirmesi, Galaxy S4’ü baştan yaratıyor. Samsung Galaxy Note 4 ve Galaxy S5’teki yeni arayüzü, tıpkı Note 3 güncellemesi gibi S4’e getiren güncelleme, tamamen farklı bir deneyim sunuyor.

Android 5.0 Lollipop ile beraber gelen yeni bildirim ve kilit ekranlarının eklendiği güncelleme, ART yapısı ve tamamen 60 FPS hızına çıkan arayüzle yüksek hız sunacak.

Standart Android arayüzündeki iyileştirmelere ek olarak yeni TouchWiz sürümüyle beraber verimlilik de artacak.

RAM yönetiminde iyileştirmeler yapan güncelleme, performans odaklı geliştirmelerle beraber işlevselliği de artırıyor. Android 5.0 ile beraber gelen tüm yeni kısayollara ek olarak, yeni arayüzde de ek kısayollar bulunuyor.

Güncelleme için minimum 3 GB boş alana ihtiyaç duyuluyor. Telefonunuzdan herhangi bir dosya silinmiyor. Fakat daha verimli olması adına önümüzdeki dönemlerde telefonu fabrika ayarlarına almanızı tavsiye edebiliriz.

Samsung Galaxy S4’ün Android 4.4.2 KitKat kullanan sürümüyle, Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesini alan sürümü de ayrıca karşılaştırılmış. O videoyu da aşağıda izleyebilirsiniz.

Böylelikle Samsung, global olarak olmasa da Galaxy S5, Note 3 ve Galaxy S4 modellerini güncellemiş oldu.

Kaynak: Shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.