Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

HTC’de Düşüş Sürüyor!

Ürettiği akıllı telefonlarla büyük beğeni toplayan ’de düşüş devam ediyor. İşte ’de son durum.

Son dönemde her ne kadar adından söz ettiremese de HTC 2016 yılında inişli çıkışlı bir grafik çizdi. HTC’nin yıl içerisinde tanıtmış olduğu yeni amiral gemisi ve HTC’nin büyük beğeni toplayan sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive ile HTC biraz yükselişe geçse de genel netice itibariyle HTC için 2016 senesi pek iyi geçmedi. HTC’ye yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre 2016 yılında HTC’nin beklediği satış rakamlarının çok altında bir satış yaşandı.

HTC 2015 yılına kadar gayet yükselen bir satış grafiği çizen bir firmaydı. 2015 yılında One M9 modelini tanıtan HTC’nin bu modeli M8’den farksız olarak gelmiş ve kullanıcılar One M9‘u almamıştı. 2015 yılında 18 milyon satışa ulaşan HTC bu satış rakamının ardından tanıtmış olduğu akıllı telefonlarla düşüşe geçmişti. HTC’nin Amerika, Çin ve Avrupa’da toplam cihaz satışlarının 10 ile 12 milyon arasında kalması HTC’nin hedefine ulaşamadığı anlamına gelmişti.

HTC’nin yaşamış olduğu bu düşüşün Amerika’da ve diğer ülkelerde HTC’nin başarılı bir strateji izlememesi olarak gösteriliyor. Ayrıca bu düşüşün sebebi HTC’nin pazarlama alanında gereken yatırımı yapmaması olarak gösteriliyor.

Bakalım HTC’nin yeni amiral gemisi ile beklenen başarı yakalanacak mı ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir