Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

Microsoft Ve Harman’ın Geliştirdiği Hoparlör Ortaya Çıktı!

Bir süre önce ve birlikte yeni bir hoparlör geliştirdiklerini açıklamıştı. Sonunda Microsoft ve ’ın geliştirdiği hoparlör ortaya çıktı.

Harman’ın internet sitesi üzerinden duyurduğu ve “yakında” ibaresiyle tanıttığı Invoke adında hoparlör 360 derecelik ses deneyimi sunuyor.

İçinde Microsoft’un sesli asistanı olan Cortana’yı da bvarındıran bu yeni hoparlör bu haliyle Amazon Echo ve Home’a rakip olarak çıkıyor. Üzerinde bulunan mikrofon ile birlikte sesli komutları algılayan bu yeni hoparlör bu sayede sesli konferanslar da gerçekleştirebiliyor. Elbette ki bu uygulama ile birlikte Microsoft’un Skype uygulaması 360 derece kullanılabiliyor. Harman’ın açıklamasına göre Invoke Spotify ve Pandora gibi müzik uygulamalarının yanında pek çok uygulamayla birlikte kullanılabilecek.

Harman ve Microsoft’un geliştirdiği bu yeni hoparlör kullanıcılara iki farklı renk seçeneği sunuyor. Harman’ın sonrasında bu renk seçeneklerine yenilerini ekleyip eklemeyeceği ise merak konusu.

Kısa bir süre içinde satışa sunulması beklenen bu yeni hoparlörün ne zaman ve ne kadarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı ise merak konusu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir