Çarşamba, Ekim 21
Shadow

Samsung Galaxy S8’in Özellikleri Arasındsan UFS 2.1 Kaldırıldı!

Teknoloji devi ’un kısa bir süre önce satışa sunduğu amiral gemileri S8 ve S8+’tan UFS 2.1 özelliği kaldırıldı.

Samsung’un yeni amiral gemileri olan ve + satışa rekorlarını alt üst etmeye devam ediyor. Kullanıcıların büyük bir beğeniyle kullandığı Samsung’un yeni amiral gemilerinin parçalarını Samsung pek çok üreticiden tedarik ediyor.

Samsung’un Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinde Snapdragon 835 ve Exynos 8895 olmak üzere iki farklı işlemciyle Sony ve System LSI tarafından üretilen iki farklı kamera birimi kullandığı biliniyor. Samsung’un farklı donanımlara sahip akıllı telefonları bu nedenle bölgesel olarak farklar gösterdiği için akıllı telefonların hızlar da önemli bir ölçüde farklılık gösteriyor.

Samsung henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinde iki farklı depolama birimi kullandığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan XDA Developers’ın en son raporuna göre Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinin Exynos işlemcili modellerinde yeni ve hızlı olan UFS 2.1 depolama yonga birimi kullanılmış olsa da Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus‘ın Snapdragon 835 sürümlerinde UFS 2.0 depolama yongasının kullanıldığı ortaya çıktı.

Bu durum karşısında asıl ilginç olan Samsung’un daha öncesinde yazdığı UFS 2.1 özelliğini artık web sitesi üzerinden kaldırması.

Samsung’un Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinde kullandığı bu farklı depolama birimlerinin farkını günlük kullanımda anlamak çok ama çok zor kullanıcılar bu durumu sadece telefonlarına yüksek boyutlu bir dosya gönderimi yaparken anlayabiliyor. Teknik özellikler kısmında UFS 2.1‘in okuma hızı 800 MB/sn iken UFS 2.0 depolama birimlerinin okuma hızı 500 MB/sn olarak belirtiliyor.

Bakalım Samsung konuyla ilgili açıklama yapacak mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.