Çarşamba, Mayıs 27
Shadow

Samsung Wave’e Android yüklendi.

’un  bir dönem en popüler cihazlarından olan Wave aile kullandığı Bada işletim sistemi ile o günlerde oldukça beğenilmişti.Daha sonra firmanın aldığı ile Bada’nın geliştirilmesinin durdurulması ile unutulmaya yüz telefon için geliştiriciler tarafından iyi bir haber geldi.

-Devolopers’da yer alan habere göre Samsung Wave için Android 4.2.1 portlandı.Cihaz üzerinde Android 4.2.1  tabanlı CyanogenMod 10.1 Nightly çalıştırılıyor.Başarılı bir için 1.2 GHz’e çıkartılan Wave’in tek çekirdekli işlemcisi, herhangi bir ek arayüz kullanılmadığı için yeterli çalışma hızı sunuyor.

Super  ekran, Corning Glass cam kaplaması, kaliteli kasası ve zamanına göre başarılı sayılan PowerVR SGX540 grafik işlemcisiyle yeterli bir telefon olan cihazın en büyük sorunu dahili hafıza ve RAM olarak görülüyor. Cihazın dahili hafızası sadece 390 MB.

Android işletim sistemini hafızaya sığdruan geliştiriciler, uygulamaları doğrudan SD yüklemenizi öneriyorlar. İlk Wave modelinden sonraWave II  de gelecek olan Jelly Bean, Nightly’den Stable sürüme en geç Şubat ayında geçecek.

Güncelleme konusunda Samsung’tan yeterli desteği alamayan Wave kullanıcıları, bu şekilde cihazlarında Android işletim sisteminin son sürümünü çalıştırabilirler.

Haberin kaynağına buradan ulaşabilir, ilgili yazılımları da bulabilirsiniz.

Kaynak:Shiftdelete.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.