Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

Sony Android 7.0 Güncellemesini Dağıtmaya Başladı!

Japon teknoloji devi son model akıllı telefonlarına güncellemesini dağıtmaya başladı. İşte Sony’nin 7.0 güncellemesini alacak olan modelleri.

Android dünyasının güncellemeleri modellerine getirme konusunda en kötü üreticilerinden birisi olan Sony bu durumu ortadan kaldırmak için son zamanlarda oldukça önemli adımlar atıyor. Sony’nin geçtiğimiz günlerde Android’in son sürümü olan Android 7.1 güncellemesinin test etmeye başlaması haberinin ardından Sony’de Android 7.0 güncellemesini akıllı telefon modellerine getirmeye başladı.

Sony’nın Android 7.0 güncellemesini alacak olan modeller ise aşağıda ki modeller olarak açıklandı. İşte Sony’nin Android 7.0 güncellemesini alacak olan o cihazlar;

X (F5121)
Xperia X Dual (F5122)
Xperia X Compact (F5321)
Xperia X Perfomance
Xperia XZ

Sony’nin son model akıllı telefonları olan bu telefonlara Android 7.0 güncellemesi 34.2.A.0.266 kod numarasıyla dağıtılacak. Kullanıcılar bu güncellemenin cihazlarına gelip gelmediğini ise Ayarlar > Telefon Hakkında > Yazılım Güncelleme adımlarını uygulamaları gerekiyor. Sony’nin bu önemli güncellemesi Türkiye içinde çıktı ve bu güncellemenin boyutu 1.28 GB boyutunda olduğu açıklandı.

Sony Android 7.0 güncellemesini akıllı telefonlarına sunma anlamdında bir önceki Android güncellemesi olan Andorid 6.0’a göre çok daha hızlı bir şekilde sunmuş olması kullanıcıların beğenisini kazandı. Bakalım Sony Android 7.1 güncellemesini cihazlara ne zaman sunacak ? Bunu yakın bir zamanda göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir