Cuma, Haziran 5
Shadow

Yeni Nokia’lar kablosuz şarj olacaklar.

Son gelen haberlere göre Nokia’nın Windows 8 işletim sistemine sahip olacak telefonları Lumia 820 ve Lumia 920 kablosuz şarj edilebilecek.

Gelen bilgiler ve görüntülere göre bu iki cihaz içinde kablosuz şarj istasyonları kullanılacak.Aşağıda da görülen fotoğraflarda ise Lumia’ların rengarenk olması dikkat çekici bir özellik olarak değerlendiriliyor. belirtmekte fayda var sistem kablosuz olarak isimlendirilse de mevcut sistemi bulunuyor. sadece şarj plakasına bağlı olacak ve telefon üzerine yerleştirilip şarj edilebilecek.

Lumia 820 ve Lumia 920’ özellikleri de şu şekilde olacak:

Lumia 920
Firmanın üst düzey Lumia 920, bir önceki sürüm olan 900’ün geliştirilmiş versiyonu. 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci kullanması beklenen telefonda RAM, 32 GB dahili hafıza, 8 Megapiksel arka, 1.3 Megapiksel ön kamera olması bekleniyor. Lumia 920 modelinin ekran boyutu ise 4.5 inç.
Lumia 820Ailenin küçük kardeşi olan Lumia 820 de 8 işletim sisteminden güç alacak. 8 GB dahili hafıza, microSD yuvası, 1.5 GHZ çift çekirdekli işlemci, 1 GB RAM ürünün olası özellikleri arasında bulunuyor. Yeni kamera özellikleri ise Lumia 920 modeli ile aynı.

Nokia’nın Lumia 820 ve Lumia 920′yi yarın tanıtması, sonu veya kasım ayı içinde piyasaya sunması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.