Çarşamba, Ekim 21
Shadow

Nintendo Yeni Mobil Oyunlarla Gelecek!

Nostaji oyunlar denilince akal gelen ilk oyun yapımcılarından birisi olan ‘nun ilk ‘dan yüzünün gülmesiyle birlikte Nintendo diğer oyunlarının da sürümlerini getirmek için çalışmalara başladığını duyurdu.

İlk olarak Apple’ın iPhone 7 Plus etkinliğinde gördüğümüz Super Run oyunu kullanıcılar tarafından çok beğenilmeye devam ediyor. Super Mario Run’ın yapımcısı olan Nintendo oyunun beğenilmesinden memnun olsa gerek ki diüer oyunlarının mobil sürümlerini getirmek için çalışmalara başladığını duyurdu. Nintendo’nun ilk mobil oyunu olan Super Mario Run’ın 2017’nin başlarından itibaren indirilme sayısının 100 milyonu aşması bekleniyor. Mobil oyun alanında yüzü gülen Nintendo‘nun yapmış olduğu son açıklamada 2017 senesi içerisinde yeni mobil oyunlarının geleceği kesinleşmiş oldu.

Dev oyun yapımcısı Nintendo’nun başkanı, Tatsumi Kimishima’nın açıklamasına göre Nintendo şimdilik yeni oyun konsolu Nintendo Switch’e yönelmiş olsa da mobil oyun alanını da Nintendo boş bırakmayacak. Bu anlamda Nintendo 2017 senesinde 2 ya da 3 yeni mobil oyun çıkartacak. Nintendo tarafından yapılan bu açıklamanın ardından yeni çıkacak oyunların hangi oyunlar olacağı merak edilmeye başlandı.

Son tahminlere göre Nintendo 2017 senesi içerisinde Animal Crossing, Yoshi, Kirby ya da oyunlarını ve bu oyunların serilerini mobil cihazlara getirebilir. Nintendo’nun bu oyunları Nintendo 3DS ve Wii U’da yer aldıkları gibi değil de kendilerine has özelliklerle tıpkı Super Mario Run’da olduğu gibi mobil cihazlarda yer alacak. Bakalım Nintendo uzun yıllar boyunca es geçtiği mobil oyun pazarını yeni oyunlarıyla doldurabilecek mi ? Bunu çok yakında göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.