Çarşamba, Ekim 21
Shadow

Steam’de Geçen Yılın En Çok Satan Oyunlarını Açıklandı!

2016 yılını geride bırakmızın ardından pek çok severin uğrak yeri olan 2016 yılında oyun severin en çok indirdiği oyunların listesini açıkladı. İşte ’de 2016 yılında en çok indirilen oyunların listesi!

Yeni yıla girmemizin ardından Steam geçtiğimiz yılın en çok indirilen ve satan oyunların listesini kullanıcılarıyla paylaştı.

Steam’in paylaşmış olduğu listede oyunların Steam üzerinden ne kadar satıldığı bilgisi yer almıyor ancak Steam bu listeyi farklı bir şekilde gruplandırmış.

Oyunlar İndirilmelerine Göre Farklı Kategorilere Dahil Edildi!

Steam’in 2016 yılında en çok satan oyunlar listesi platinyum, altın, gümüş ve bronz isimlerine göre gruplandırılıp bu listeye dahil edilmiş. Steam’in platinyum kategorisinde yer alan oyunlar en çok oyunları içinde barındırırken bronz kategorisinde ilk 100 oyun arasında zor da olsa girmiş olan oyunlar barınıyor.

Steam’in bu kategorileri içerisinde herhangi bir numaralandırma yapılmamış. Steam’in bu ayrıntıyı paylaşmamasının ardından en çok hangi oyunun sattığı belli değil ve oyun severler bu konuda yeterince aydınlatılmadı.

En Çok İndirilen Oyunlar Tam Belli Değil!

Steam‘in bu listesinde hayal kırıklığı yaratan önemli bir şey ise ilk çıktığı günden beri çok popüler olan ve yüksek satış rakamlarına ulaşan No Man’s Sky‘ın çıkışının ardından yıllar geçse dahi artık eski popülerliği kalmayan GTA V‘in ve yıla ödülleriyle damga vuran The Witcher 3 oyunundan daha geride yer alıyor.

Steam’in 2016 yılında en çok oynanan oyunlar listesine bu linke tıklayarak göz atabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.