Cumartesi, Mayıs 30
Shadow

Aralık ayının en başarılı antivirüsleri

bit-defenderAV-Test’in düzenli olarak gerçekleştirdiği başarılı antivirüslere ait yapılan araştırmanın aralık ayı sonuçları açıklandı.Kasım ve Aralık 2012 dönemini alan testte 25 antivirüs ve güvenlik paketi yer alıyor.

Bağımsız virüs laboratuvarı AV-Test, yazılımları “algılama“, “virüsleri kaldırma” ve “” alanlarında 6 üzerinden puanlandırıyor. Testte bir antivirüsün alabileceği en yüksek toplam puan ise 18.

Listeye baktığımızda antivirüsleri en çok zorlayan işin zararlıları sistemden silmek olduğunu görüyoruz. Aday antivirüslerin “kaldırma” kategorisinde aldığı puan, 6 üzerinden ortalama sadece 3.98. , Kaspersky, ve , 5.5 puanla zararlı kaldırmada en başarılı antivirüsler. Virüs tanımada ise en başarılı olan şu 3 antivirüs, 6 puan almayı başardı: Bitdefender, F-Secure ve .

Kasım – Aralık listesinde Çinli 360 bir isim de var. Ücretsiz korumada ise en iyisi AVG Anti-Virus Free Edition öne çıkıyor. ise teste dahil edilmemiş. Windows 7 ve 8’in ücretsiz antivirüs çözümü Essentials, en son sırada yer almaktan kendini zorlukla kurtarıyor.

Test sonuçlarının yer aldığı listeyi aşağıdan edebilirsiniz.

av-test-aralık

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak:Chiponline

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.