Perşembe, Haziran 4
Shadow

Asus ZenFone Hard Reset nasıl yapılır?

asus zenfone

Arkadaşlar merhaba bu yazımızda kullanıcılarının ihtiyacının olabileceğini düşündüğümüz bir konu ile karşınızdayız. Bildiğiniz gibi android işletim sistemine sahip olan telefonlarımız zaman zaman sıfırlamaya ihtiyaç duyabiliyoruz.

Telefonumuzu sıfırlamak istememizin sebebi kasılmalar , aşırı yükleme,sistem hataları yada yeniden yapmak istediğimiz bir ayar olabilir. Telefonumuz eğer çalışır durumda ise işlemini telefonumuzun içinden de yapmak mümkün fakat bizim konumuzda anlatacağımız telefonun açılmadığı durumlarda daha çok kullanılan bir yöntem.

ile telefonun menüsünden sıfırlama arasında ufak farklılıklar mevcut bu yüzden sistemi en temiz olarak sıfırlama yapmak isterseniz,anlatacağımız yöntemi kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu arada özellikle belirtmek istediğim nokta bu işlemler sırasında tüm verileriniz silineceği için bu işlemi yapmadan önce verilerinizi yedekleme imkanınız varsa mutlaka yedekleme yapın.

Şimdi gelelim işlemlerin nasıl yapıldığına. Sıfırlamaya başlamadan önce şarjınızın %50 ve üzeerinde olmasına özen gösterin daha az şarjda telefonunuz sıfırlama esnasında kapanırsa sorun yaşayabilirsiniz.

1-Cihazınız kapalı iken Güç( Power) ve Ses açma tuşuna aynı anda yaklaşık olarak 5 saniye kadar basılı tutun. Ekrana Android simgesi geldiği zaman tuşları bırakın.

 

2-Ses Açma ve kısma tuşlarını kullanarak aşağıdaki görselde bulunan menüden “Factory Reset” bölümüne gelin.zenfone hard reset1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-Seçmek istediğiniz menüye geldiğinizde güç düğmesi ile işlemi onaylayabilirsiniz.

4-Seçimi yaptıktan sonra telefonunuz yeniden başlatılacak ve sıfırlama işlemi başlayacaktır. Bu işlem yaklaşık 10 dakika kadar sürebilir.

5-İşlemler tamamlanıp telefonunuz yeniden açıldığında ilk kurulum ayarlarını yeniden yapıp kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.