Linkbulink.com nasıl kaldırılır

linkbulink bir kaç gün önce bu yazımızda değiştiren zararlılardan nasıl kurtulacağımızı anlatmıştık.22find ve Desk365’ten sonra karşımıza linkbulink isimli site çıkmaya başladı.Kötü niyetli kişiler alınan önlemlere karşı kendilerini geliştirmiş olacaklar bir önceki konudaki çözüm sadece kısa bir önlem oldu.

kötü niyetli kısayolu silmerk için neler yapmamız gerekli şimdi kısaca onu anlatayım size.Yine olarak yapmamız gereken Denetim Masası Program ekle kaldır dan isimle olan yada bilmediğimiz program varsa onları kaldırın.(Dikkat edin bazen güncellemesi rusça yada ona benzer bir dilde yazabilir onu kaldırmayın)

Programlardan kaldırma işlemi bittikten sonra kullandığımız tarayıcıyı açalım ve özelliklerden ana sayfa ayarlarımızı yeniden yapalım ve çıkmadan önce tüm internet geçmişimizi temizleyelim.Bu işlemi bilgisayarımızda kurulu olan tüm tarayıcılar için tekrarlayalım.

Tarayıcı ayarları ile işimiz bittiği zamanda maalesef  ki daha işimiz bitmemiş oluyor.Şimdi yapmamız gereken masaüstünde kısayolu bulunan tarayıcımızın simgesine sağ tıklayarak özellikler bölümüne gelmek.Bu işlemi yaptığınızda karşımıza aşağıdaki gibi gir gelecek.

chrome-özellikler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burada dikkat etmemiz gereken yer Hedef yazan yerin resimdeki gibi olması eğer bunun dışında birşeyler yazıyorsa Örneğin şu şekilde bir yazı varsa C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”http://www.22find.com/?utm_source=b&;utm_
medium=&from=&=
TOSHIBAXMK7559GSXP_90PAS0CQSXX90PAS0CQS&ts=1359137808  kırmızı ile yazılmış olan bölümü mutlaka silin.Bu işlemi kullandığınız diğer tarayıcılar için tekrarlayın.

Buraya kadar anlattıklarımız 22find ve desk365 ile neredeyse aynı tüm bunları yapmanıza rağmen linkbulink hala karşınıza çıkıyorsa son olarak yapmanız gereken bir şey daha var.Masaüstü ,görev çubuğu hızlı başlat dahil olmak üzere buralarda bulunan tüm tarayıcılara ait kısayolları silin ve program files içinden buları tekrar oluşturun.

Bu işlemden sonra bu kötü sitelerin artık karşınıza çıkmaması gerekiyor.

Google Chrome kullanıcılarına ek not:Tüm bu işlemlerin sonrasında sadece Google Chrome’da karşınıza çıkmaya devam ederse Program ekle kardırdan Chrome’u silip yeniden kurun.

39 thoughts on “Linkbulink.com nasıl kaldırılır

  1. hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz.Google chrome ve Firefox ise denetim masası program ekle kaldırdan kaldırıp yeniden kurun

   1. Kardeşim çok teşekkür ederim senin sayende kaldırdım bu lanet olası şeyi.Ellerin dert görmesin inşallah.

     1. Allah razı olsun kurtuldum sonunda. kısa yolları silmek gerçekten işe yarıyormuş 🙂

 1. görev çubuğundan simgeleri kaldırın asıl exe lerden tekrar açarsanız normal siteniz neyse o açılır oradanda tekrar görev çubuğuna sabitlersiniz.

  1. Yazılanların hepsini uygulama yaptıysanız silinmesi lazım silinmiyorsa son çareniz mecburen format atmak

 2. Çok teşekkür ediyorum gerçekten işime yaradı. İnternet Explorer, Chrome ve Firefox a müsibet olan bu siteden sayenizde kurtuldum. En son kısayolları düzeltme işlemi çok işime yaradı.

  1. Bende size teşekkür ederim düşüncenizi bizimle paylaştığınız için.Son günlerde bu tarz siteler giderek artmaya başladı.Herkesin daha dikkatli olması gerekiyor.

 3. bende uğrasıyorum google crohome bir şekilde oldu ama internet exploer sayfam duzelmedi hala o site çıkıyo

  1. yazılanları uyguladığınız zaman olması gerekiyor islemleri isterseniz yeniden tekrarlayın.

 4. Elimin yanlışlıkla Linkbulinki kur tikini kaldırmadan
  install a gitmesiyle olmuştu sayenizde 5 dk içinde çözüverdim çok
  sağ olun 🙂

 5. Size ne kadar teşekkür etsem azdır, bu linkbulink denen zıkkım asabımızı bozup duruyordu ve ne kadar uğraşırsak uğraşalım bir türlü kurtulamıyorduk. Bilgiler için tekrar teşekkürler.

 6. linkbulink dene pisliği yazan kişi isim benzerleri çok olsada arattığınızda yetkili olarak Mehmet G. adlı PİSLİK herifin adı çıkıyor… adama bir ulaşabilsem annesine selma yollıycam ama…

 7. ARKADAŞLAR SORUNU ÇÖZDÜM…….
  YAZILIM KISAYOLA ATILMIŞ BİR LİNK.. GOOGLE CROME UN KISA YOLUNU MASAÜSTÜNDEN SİL. YEREL DİSK C’ DEN PROGRAM FİLES E GİR, GOOGLE TIKLA, CROME A GİR, APPLİCATİON A TIKLA, CHROME EXE YE SAGTIKLA MASA ÜSTÜNE KISAYOL GÖNDER.
  HEPSİ BU KADAR. ARTIK KARSINIZA LİNKBULİNK CIKMAYACAK…

  1. 3. sekmeyi açınca meret yine geliyor ve hedef kısmında da yazmıyor meretin uzantıları
   başka bi yol olmalı bilgisayardan komple kaldırmak için

 8. bu siteyi yapan şerefsiz mehmet g** +90 354 212 2* ** arayın neden yapmış sorun bakalım

  Admin Notu:Yapılan siteyi onaylamasam da kişi isim ve numara maalesef ki paylaşamıyoruz…

 9. işlemizi yapıyorum ilk giriş tıkladıgımda google gelıyor ama yeni sekmeye basınca linkbulink geri gelıyo kısa yollar gelmıyor Internet Explorer da yaptım onda cıkmıyor google chrome da yapamadım yeni sekmeye basınca kısayolların gelmesi için ne yapmam lazım

   1. ya arkadaşım 10 dere kaldırdım yükledim olmuyor kalkmıyor gitmiyor ben bunu yapan adamın allah belasını versin diyorum

    1. mutlaka gözden kaçan birşey olmalı yukarıda da dediğim gibi kendim bizzat uyguladım bu yöntemi.

 10. ya sildim denedim denetim masasındanda kaldırdım hatta bir kaç gün kurmadım bir kaç gün sonra tekrar yükledim ve halen yeni sekme açtığımda linkbulink.com diye yandex ürünlü bir site çıkıyor karşıma sıkıldım bunlardan

  1. Kaldırma işlemini yaptıktan sonra ccleaner tarzı bir program ile kayıt defterini de temizlemeyi deneyin.Konuda yaptığım anlatım bizzat başıma geldi ve onu uygulayarak ben kurtuldum.

   1. Olur arkadasim sadece bir yerde takiliyorsun oda yukarida resimde gösterilen yere geleceksin (yani chrome özelliklerine gireceksin orada hedefe C:\Programme\Google\Chrome\Application\chrome.exe http://www.google.com.tr yazacksin yazman gereken yer sadece C:\Programme\Google\Chrome\Application\chrome.exe bundan sonra bir boslik birakiyorsun ve http://www.google.com.tr yazacaksin klavyenden ondan önce yazili olanlar zaten senin chrome özelliklerde yaziyor) yapmam gereken bu kadar. En son olarakta tekrar chrome ayrlarina gireceksin ve ilgili yerlere her zaman acilmasini istedigin sayfanin linlerini yazacaksin ve bu beladan böylece kurtulmus olacaksin….

  2. Olur arkadasim sadece bir yerde takiliyorsun oda yukarida resimde gösterilen yere geleceksin (yani chrome özelliklerine gireceksin orada hedefe C:\Programme\Google\Chrome\Application\chrome.exe http://www.google.com.tr yazacksin yazman gereken yer sadece C:\Programme\Google\Chrome\Application\chrome.exe bundan sonra bir boslik birakiyorsun ve http://www.google.com.tr yazacaksin klavyenden ondan önce yazili olanlar zaten senin chrome özelliklerde yaziyor) yapmam gereken bu kadar. En son olarakta tekrar chrome ayrlarina gireceksin ve ilgili yerlere her zaman acilmasini istedigin sayfanin linlerini yazacaksin ve bu beladan böylece kurtulmus olacaksin….

 11. 1- Başlat tuşuna basarak alt kısımdaki arama bölümüne regedit yazın
  2- Regedit’i açtıktan sonra açılan kayıt defterinden Hkey_local_machine-software > policies > google > chrome > seçeneğini takip edin.
  3- Burada “asdadsfclbonhleeank” gibi karmaşık isme sahip bir dosya olacaktır.
  4- Bu dosyayı silerek web tarayıcınızı baştan başlatın. Virüs temizlenmiş olacaktır.

  1. Olur arkadasim sadece bir yerde takiliyorsun oda yukarida resimde gösterilen yere geleceksin (yani chrome özelliklerine gireceksin orada hedefe C:\Programme\Google\Chrome\Application\chrome.exe http://www.google.com.tr yazacksin yazman gereken yer sadece C:\Programme\Google\Chrome\Application\chrome.exe bundan sonra bir boslik birakiyorsun ve http://www.google.com.tr yazacaksin klavyenden ondan önce yazili olanlar zaten senin chrome özelliklerde yaziyor) yapmam gereken bu kadar. En son olarakta tekrar chrome ayrlarina gireceksin ve ilgili yerlere her zaman acilmasini istedigin sayfanin linlerini yazacaksin ve bu beladan böylece kurtulmus olacaksin….

   1. Google Chrome’yi silip kurmana yada pc formak atmana gerek yok sadece yapmam gereken oda yukarida resimde gösterilen yere geleceksin (yani chrome özelliklerine gireceksin orada hedefe C:\Programme\Google\Chrome\Application\chrome.exe http://www.google.com.tr yazacksin yazman gereken yer sadece C:\Programme\Google\Chrome\Application\chrome.exe bundan sonra bir boslik birakiyorsun ve http://www.google.com.tr yazacaksin klavyenden ondan önce yazili olanlar zaten senin chrome özelliklerde yaziyor) yapmam gereken bu kadar. En son olarakta tekrar chrome ayrlarina gireceksin ve ilgili yerlere her zaman acilmasini istedigin sayfanin linlerini yazacaksin ve bu beladan böylece kurtulmus olacaksin….

 12. Kardeşim adamın dibisin senin sayende 2 saattir uğraştığım işi 2 saniyemi almadı kardeşim para istiyosan yollicam o derece çok teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.