Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

Navking Navigasyonlarda Güncelleme Nasıl yapılır?

Merhaba Arkadaşlar Geçen yazımızda Goldmaster Navigasyonların güncellemesi ile ilgili bir yazı yazmıştık.O yazıya aramalarında talep geldiğini görünce diğer markalar ile ilgilide yazmaya karar verdim.

Bu yazımızda piyasada fazlaca satış rakamı olan Navking Navigasyonlar ile ilgili bir anlatım yapacağım.Navking cihazlarda kolay güncelleme yapılan cihazlar arasında.Şimdi adım adım ne yapmamız gerektiğine gelelim.

1-www.navking.com adresinden hesap oluştur diyerek bir hesap oluşturmamız gerekiyor.Tamamen ücretsiz olan bu üelik işlemi sadece 1-2 dakika sürecektir.

2-Hesap oluşturma işlemi gerçekleştirildikten sonra Navking Destek  bölümünde bölümde bulunan araçlar menüsünden Navking isimli programı indirin.Daha sonra işletim sisteminize göre Windows  Mobile aygıt merkeziniz indirin.

3-İndirdiğiniz programları kurduktan sonra navking sync programını çalıştırın.Navigasyon cihazınızı bilgisayara bağlayın.Cihazı pc ye bağladıktan sonra mobile aygıt merkezi otomatik olarak açılacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

4-Daha sonra açmış olduğunuz navking sync programında üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile oturum açınız.açılan programda eğer güncelleme varsa aşağıdaki resimdeki gibi güncelle kısmı koyu bir şekilde yazacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-Güncelle butonuna bastıktan sonra karşınıza ile ilgili bilgilerin olduğu ve işlemleri takip edebileceğiniz gelicek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-Bu ekranda güncelle butonuna bastığımız serverdan yeni haritayı bilgisayarımıza indirmeye başlıyoruz.Bu işlem internet ve hızınıza bağlı olarak 30-60 dk arasında sürebilir.

7-Bilgisayara indirme işlemi bittikten sonra harita cihaza kopyalanacaktır.Kopyalama işlemide bilgisayarın hızına bağlı olarak20-40 dk arasında sürecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8-Bu işlemlerde bittikten sonra navigasyon programı kapanıp tekrar açılacaktır.Ve böylece harita güncellemeniz tamamlanmış olacaktır.Artık sorunsuz kullanabilirsiniz.

 

26 Comments

  • McCOY35

   bilgisayara bağladıktan sonra power düğmesine basıp açtınız mı ekranda pc ye bağlı olduğunu gösteren bir işaret çıkıyor mu?Eğer bunlar olmuyorsa driver ile ilgili sorun olabilir.

  • Veli

   arkadaşım aynı sorunu bende yaşadım,aynı hatayı bende aldım cihazı yeni aldım fakat arama yapmıyordu.Daha sonra dedikleri programı indirip güncelleme yapmaya çalıştım yine aynı hatayı aldım internet ve usb bağlantınızı kontrol edin hatasını.Sonra cihazı usb ile bilgisayara bağlayıp navigasyon cihazı üzerinden tüm gerekli yerlerine ”lisans anahtarı güncelleme”si yaptım ve cihaz kullanıma hazır duruma geldi.

 • sezgin

  güncelle düğmesine basınca usb kablosu takılı değil yazısı çıkıyor.bu sorun aynısı bende de çıkıyor bir türlü çözemedim driverleri de yükledim Windows xp Sp3 başka ne yapabilirim.?

 • Tolgahan

  Evet aynı sorun bendede oluyor ” Lütfen internet ve USB bağlantını kontrol edip tekrar deneyini…” diyor napmalıyım ve cihazımı açıp navigasyona tıkladığımda dünya simgesi çıkııyor ve açılmıyor :S

  • McCOY35

   Tolgahan Bey cihazı biz satmıyoruz.Biz sadece güncelleme konusunda sıkıntı yaşayanlara yardımcı olmak adına bir paylaşım yaptık.Firmanın bizimle uzaktan yakından alakası yoktur.İletişime geçmek isterseniz firmanın iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.http://www.navking.com/Office.aspx

   servis olarak sadece merkez servisleri vardır bir çok konuyu telefon ile destek olarak çözmektedirler.

 • levent

  arkadaşlar ben denedim ve oldu ancak bu işlemleri yaparken xp de hata verdi ancak vistada bi sorun olmadı teşekkürler

  • McCOY35

   cihazınızı resetleyip tekrar kontrol edin olmaz ise de navking.com da cihazınıın modelini aratıp oradan harita dosyasını yeniden indirebilirsiniz

 • semra

  bütün bu işlemleri ben de yaptım ve aynı hatayı veriyor sürekli USB bağlantısını kontrol et. halbuki gerek yokmuş bunlara kabloyu bilgisayara bağladıktan sonra navigasyona tılayıp ordan sol alttaki menüye, ekstralara ve haritaya tılklayınca route 66 mağazasına bağlanıyor yol haritalarını, avrupayı son olarak Türkiyeyi seçtikten sonra yüklemeye başlıyor ve harita güncelleniyor.Tabi ben de navking com daki tüm o programları indirip kurdum Route 66 sync dahil. kurmadan olurmu bilemiyorum.

 • soulless

  Arkadaşın biri haritamı sildi.Defalarca güncelleme yaptım.harita indirdim gerekli yerlere attım ama nafile re-install istiyor ve cd de yok.Lütfen yardımcı olur musunuz.teşekkürler

 • alexandr

  Navking Sync e
  Sign İN dyor
  ben de şivremi yazıp giremyorum
  ‘Bir hata oluştu lütfen sonra tekrar deneyiniz’

 • Ayhan

  Firmaya hiçbir şekilde ulaşılmıyor,sanırım battılar. Bende güncelleme yapmaya çalıştım, cihazın canına okudu yazılımlar.Win 8.1 kullanıyorum.usb cihazını yani navigasyonu (MAXI TV) tanımıyor. Firmaya ulaşamıyorum.Cihaz çalışmıyor ne yapabilirim, lütfen yardım…

 • serkan

  maxi tv cihazı güncelleştirme yapıyorum ama haritadaki kilit kalkmıyor.senkronize et diyorum bağlantı hatası diyor.makbuz kodu ve lisans anahtarına hayır diyorum evet diyorum kilit kalkmıyor.
  ne saçma bi sistem kurmuş adamlar.

 • Burak Çelebi

  Hocam merhaba navking sitesinden programlara ulaşamıyorum bana programları atabilirmisiniz yada link verebilirmisiniz biyere koyup lütfen çok acil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir