Merhaba Arkadaşlar Geçen yazımızda Goldmaster Navigasyonların güncellemesi ile ilgili bir yazı yazmıştık.O yazıya aramalarında talep geldiğini görünce diğer markalar ile ilgilide yazmaya karar verdim.

Bu yazımızda piyasada fazlaca satış rakamı olan Navking Navigasyonlar ile ilgili bir anlatım yapacağım.Navking cihazlarda kolay güncelleme yapılan cihazlar arasında.Şimdi adım adım ne yapmamız gerektiğine gelelim.

1-www.navking.com adresinden hesap oluştur diyerek bir hesap oluşturmamız gerekiyor.Tamamen ücretsiz olan bu üelik işlemi sadece 1-2 dakika sürecektir.

2-Hesap oluşturma işlemi gerçekleştirildikten sonra Navking Destek  bölümünde bölümde bulunan araçlar menüsünden Navking isimli programı indirin.Daha sonra işletim sisteminize göre Windows  Mobile aygıt merkeziniz indirin.

3-İndirdiğiniz programları kurduktan sonra navking sync programını çalıştırın.Navigasyon cihazınızı bilgisayara bağlayın.Cihazı pc ye bağladıktan sonra mobile aygıt merkezi otomatik olarak açılacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

4-Daha sonra açmış olduğunuz navking sync programında üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile oturum açınız.açılan programda eğer güncelleme varsa aşağıdaki resimdeki gibi güncelle kısmı koyu bir şekilde yazacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-Güncelle butonuna bastıktan sonra karşınıza ile ilgili bilgilerin olduğu ve işlemleri takip edebileceğiniz gelicek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-Bu ekranda güncelle butonuna bastığımız serverdan yeni haritayı bilgisayarımıza indirmeye başlıyoruz.Bu işlem internet ve hızınıza bağlı olarak 30-60 dk arasında sürebilir.

7-Bilgisayara indirme işlemi bittikten sonra harita cihaza kopyalanacaktır.Kopyalama işlemide bilgisayarın hızına bağlı olarak20-40 dk arasında sürecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8-Bu işlemlerde bittikten sonra navigasyon programı kapanıp tekrar açılacaktır.Ve böylece harita güncellemeniz tamamlanmış olacaktır.Artık sorunsuz kullanabilirsiniz.

 

22 Response Comments

 • sinan sezer  11 Kasım 2012 at 13:11

  güncelle düğmesine basınca usb kablosu takılı değil yazısı çıkıyor.sorun nerde acaba?

  Cevapla
  • McCOY35  11 Kasım 2012 at 17:26

   bilgisayara bağladıktan sonra power düğmesine basıp açtınız mı ekranda pc ye bağlı olduğunu gösteren bir işaret çıkıyor mu?Eğer bunlar olmuyorsa driver ile ilgili sorun olabilir.

   Cevapla
  • Veli  28 Mart 2013 at 15:02

   arkadaşım aynı sorunu bende yaşadım,aynı hatayı bende aldım cihazı yeni aldım fakat arama yapmıyordu.Daha sonra dedikleri programı indirip güncelleme yapmaya çalıştım yine aynı hatayı aldım internet ve usb bağlantınızı kontrol edin hatasını.Sonra cihazı usb ile bilgisayara bağlayıp navigasyon cihazı üzerinden tüm gerekli yerlerine ”lisans anahtarı güncelleme”si yaptım ve cihaz kullanıma hazır duruma geldi.

   Cevapla
 • sezgin  13 Ocak 2013 at 11:10

  güncelle düğmesine basınca usb kablosu takılı değil yazısı çıkıyor.bu sorun aynısı bende de çıkıyor bir türlü çözemedim driverleri de yükledim Windows xp Sp3 başka ne yapabilirim.?

  Cevapla
  • McCOY35  13 Ocak 2013 at 21:37

   cihazı bağlarken usb moduna alıp bağlamayı denediniz mi?

   Cevapla
   • sezgin  15 Ocak 2013 at 13:24

    Tekrar Deneyicem sonucu bildiririm Teşekkür ederim.

    Cevapla
 • Tolgahan  16 Şubat 2013 at 22:18

  Evet aynı sorun bendede oluyor ” Lütfen internet ve USB bağlantını kontrol edip tekrar deneyini…” diyor napmalıyım ve cihazımı açıp navigasyona tıkladığımda dünya simgesi çıkııyor ve açılmıyor :S

  Cevapla
  • McCOY35  16 Şubat 2013 at 22:39

   Windows Mobile aygıt merkezini indirip kurmanız gerekli bir de o şekilde deneyin

   Cevapla
 • Tolgahan  16 Şubat 2013 at 23:11

  zaten sitesinden indirip kurmuştum o kurulu iken hata verdi

  Cevapla
 • Tolgahan  17 Şubat 2013 at 19:57

  sizin sattığınız cihaz bumu bi işe yaramıyo kimse almasın arkadaşlar

  Cevapla
  • McCOY35  17 Şubat 2013 at 20:54

   Tolgahan Bey cihazı biz satmıyoruz.Biz sadece güncelleme konusunda sıkıntı yaşayanlara yardımcı olmak adına bir paylaşım yaptık.Firmanın bizimle uzaktan yakından alakası yoktur.İletişime geçmek isterseniz firmanın iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.http://www.navking.com/Office.aspx

   servis olarak sadece merkez servisleri vardır bir çok konuyu telefon ile destek olarak çözmektedirler.

   Cevapla
 • Tolgahan  17 Şubat 2013 at 19:59

  uyduruk bi alet yapmışlar bir servisleri dahi yok

  Cevapla
 • gamze  07 Mayıs 2013 at 20:31

  pc ye yüklüyorum çalışmayı durdu yazısı cıkıyor neden bikaç
  defa yükledim ama çalıştırmıyor?

  Cevapla
  • McCOY35  07 Mayıs 2013 at 20:39

   İşletim sistemi ile alakalı sorun olabilir varsa bir başla bilgisayar ile yeniden deneyin

   Cevapla
 • levent  25 Mayıs 2013 at 11:36

  arkadaşlar ben denedim ve oldu ancak bu işlemleri yaparken xp de hata verdi ancak vistada bi sorun olmadı teşekkürler

  Cevapla
 • aaaa  22 Haziran 2013 at 12:17

  güncelleme yaptım eskisini sililp yenisi yuklendi dedi. suan hiç bir harita yok

  Cevapla
  • McCOY35  22 Haziran 2013 at 14:04

   cihazınızı resetleyip tekrar kontrol edin olmaz ise de navking.com da cihazınıın modelini aratıp oradan harita dosyasını yeniden indirebilirsiniz

   Cevapla
 • semra  04 Ekim 2013 at 14:02

  bütün bu işlemleri ben de yaptım ve aynı hatayı veriyor sürekli USB bağlantısını kontrol et. halbuki gerek yokmuş bunlara kabloyu bilgisayara bağladıktan sonra navigasyona tılayıp ordan sol alttaki menüye, ekstralara ve haritaya tılklayınca route 66 mağazasına bağlanıyor yol haritalarını, avrupayı son olarak Türkiyeyi seçtikten sonra yüklemeye başlıyor ve harita güncelleniyor.Tabi ben de navking com daki tüm o programları indirip kurdum Route 66 sync dahil. kurmadan olurmu bilemiyorum.

  Cevapla
 • soulless  27 Kasım 2013 at 08:39

  Arkadaşın biri haritamı sildi.Defalarca güncelleme yaptım.harita indirdim gerekli yerlere attım ama nafile re-install istiyor ve cd de yok.Lütfen yardımcı olur musunuz.teşekkürler

  Cevapla
 • celal  24 Temmuz 2014 at 09:23

  güncellemeyi yaptım cihazda avrupa haritasıda yüklü acba oda güncellendimi

  Cevapla
 • alexandr  06 Ekim 2014 at 14:00

  Navking Sync e
  Sign İN dyor
  ben de şivremi yazıp giremyorum
  ‘Bir hata oluştu lütfen sonra tekrar deneyiniz’

  Cevapla
 • Ayhan  15 Haziran 2015 at 13:18

  Firmaya hiçbir şekilde ulaşılmıyor,sanırım battılar. Bende güncelleme yapmaya çalıştım, cihazın canına okudu yazılımlar.Win 8.1 kullanıyorum.usb cihazını yani navigasyonu (MAXI TV) tanımıyor. Firmaya ulaşamıyorum.Cihaz çalışmıyor ne yapabilirim, lütfen yardım…

  Cevapla

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.