Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

Samsung Galaxy S8 Hard Reset nasıl atılır?

Yeni aldığınız yada bir süredir kullanmakta olduğunuz telefonunuzda bazı sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Telefonunuzda kasılmalar yada kendi kendine çıkan bazı uyarılar yada programlar olmaya başladı.  Veya telefonunuzu başka birine vereceksiniz. Bu yüzden içindeki tüm herşeyi silmek istiyorsunuz.

Bu durumda yapılabilecek en iyi yöntem telefonunuza hard reset (formatlama) yapmak olacaktır. Yazımızın devamında Samsung Galaxy S8 model telefonlarda bu işlemler nasıl yapılır bunu anlatacağız. Anlatıma başlamadan önce özellikle belirtmek istediğimiz unsur bu işlemler tamamen uygulananın isteği ve sorumluluğundadır. Oluşabilecek veri kayıplarında ve hatalarda  sitemiz sorumlu değildir. Bu işlemleri ilk kez yapıyorsanız mutlaka tecrübeli birinden destek alın.

İşlemlere başlamadan önce telefonunun şarjının dolu olmasına dikkat edin. Android yüklü sistemlerde bu işlemler oldukça birbirine benzer şekilde yapılmaktadır. Şimdi aşağıdaki adımları uygulayarak cihazımızı yeniden yapılandırabiliriz.

  1. Telefonunuzu tamamen kapatın.
  2. Ses Açma ve Ana menü tuşuna basılı iken telefonunuzu açın.
  3. Android Recovery menüsü geldiği zaman tuşları bırakabilirsiniz.
  4. Açılan menüde  ses kısma tuşunu kullarak “wipe data / factory reset” menüsüne gelin ve güç tuşu ile onaylayın.
  5. Açılan menüde Yes — delete all data seçeneğini onaylayarak silme işlemini başlatın.
  6. Bu işlem ile tüm verileriniz silineceği için işlemlere başlamadan önce tüm yedeklerinizi almanızı tavsiye ederiz.

Telefonunuz yeniden başladıktan sonra yeniden kurulum yaparak telefonunuz kullanabilirsiniz.

Telefonunuzu hard reset yapmak için iki farklı yol daha mevcut. Bunlardan bir tanesi hard reset kodunu kullanarak işlem yapmak. Bunun için telefonunuzun arama ekranına *2767*3855# yazıp arama tuşuna basmak. Bu işlemin ardından telefonunuz formatlamaya başlayacaktır.

Telefonunuzu sıfırlamak için bir diğer yöntem ise :

Telefonunuzun menüsünden Ayarlar—> Yedekle ve Geri Yükle—>Fabrika Ayarlarına Geri Dön seçeneklerini kullanarak yapabilirsiniz.

Tüm bu işlemler sonucunda telefonunuzdaki tüm bilgileri silinerek ilk fabrika çıkış haline dönecektir.  Aklınıza takılan soruları yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz. Beğendiğiniz konuları sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir