Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

Samsung S5830 Galaxy Ace Hard Reset nasıl yapılır.

’un en çok satılan modellerinden biri olan yani s5830 ile ilgili sorun yaşayan kullanıcılarımızın işine yaracak bazı bilgileri paylaşacağız.

Telefonunuz kilitlendi açılmıyor,çok ağır çalışıyor yada yanlışlıkla çok fazla model denemesi yaptınız ve cihazınız açılmıyor.Tüm bu sorunlarınızın çözümü cihazınızı formatlamaktan geçiyor.Anroid işletim sistemine sahip olan cihazların bir çoğu şekilde formatlansa da aralarında ufak farklılıklar olabiliyor.

Şimdi sizlere Galaxy Ace nasıl hard reset yapılır anlatacağız.Yalnız işlemlere başlamadan önce cihazının içindeki bilgilerin silinebileceğini unutmayın.Bu işlemleri yapmadan önce yedekleme şansınız varsa verilerinizi yedekleyin.Bu işlemlerden dolayı bir veri kaybınız olursa sorumluluk tamamen uygulayana aittir.

Hard Reset işlemini yapmak için cihazımız kapalı iken aşağıdaki resimde de görüldüğü HOME tuşu SES AÇMA Tuşu ve POWER tuşuna aynı anda basılı tutarak açmamız gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bazen yazılıma göre farklılık olmakta eğer bu kombinasyon işe yaramaz ise HOME ve POWER tuşuna basılı tutarak açın cihazınızı Samsung yazısı geldikten sonra Power tuşunu bırakın.

Ekrana olan yazıları ses açma tuşları ile seçebilirsiniz.Formatlama işlemimizin olması için Wipe Factory Reset yazanı seçip onaylamamız gerekmekte.Bu işlemin ardından Wipe Cache deyip işlemlere ait Cache yi boşaltmamız gerekiyor.

En son olarak Reboot System diyerek telefonumuzu yeniden başlatıyoruz.Cihazımız yei kurulacağı için açılış biraz uzan sürebilir.Açılışın ardından Anroid kurulumumuzu yaparak cihazımızı kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Eğer bu işlemlerin ardından sorununuz devam ediyorsa size en yakın Samsung Servise ile irtibata geçmenizde fayda var.

91 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir