’un en çok satılan modellerinden biri olan yani s5830 ile ilgili sorun yaşayan kullanıcılarımızın işine yaracak bazı bilgileri paylaşacağız.

Telefonunuz kilitlendi açılmıyor,çok ağır çalışıyor yada yanlışlıkla çok fazla model denemesi yaptınız ve cihazınız açılmıyor.Tüm bu sorunlarınızın çözümü cihazınızı formatlamaktan geçiyor.Anroid işletim sistemine sahip olan cihazların bir çoğu şekilde formatlansa da aralarında ufak farklılıklar olabiliyor.

Şimdi sizlere Galaxy Ace nasıl hard reset yapılır anlatacağız.Yalnız işlemlere başlamadan önce cihazının içindeki bilgilerin silinebileceğini unutmayın.Bu işlemleri yapmadan önce yedekleme şansınız varsa verilerinizi yedekleyin.Bu işlemlerden dolayı bir veri kaybınız olursa sorumluluk tamamen uygulayana aittir.

Hard Reset işlemini yapmak için cihazımız kapalı iken aşağıdaki resimde de görüldüğü HOME tuşu SES AÇMA Tuşu ve POWER tuşuna aynı anda basılı tutarak açmamız gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bazen yazılıma göre farklılık olmakta eğer bu kombinasyon işe yaramaz ise HOME ve POWER tuşuna basılı tutarak açın cihazınızı Samsung yazısı geldikten sonra Power tuşunu bırakın.

Ekrana gelecek olan yazıları ses açma tuşları ile seçebilirsiniz.Formatlama işlemimizin olması için Wipe Factory Reset yazanı seçip onaylamamız gerekmekte.Bu işlemin ardından Wipe Cache deyip işlemlere ait Cache yi boşaltmamız gerekiyor.

En son olarak Reboot System diyerek telefonumuzu yeniden başlatıyoruz.Cihazımız kurulacağı için ilk açılış biraz sürebilir.Açılışın ardından Anroid kurulumumuzu yaparak cihazımızı kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Eğer bu işlemlerin ardından sorununuz devam ediyorsa size en yakın Samsung Servise ile irtibata geçmenizde fayda var.

89 Response Comments

 • Yıid  29 Kasım 2013 at 16:11

  Yaa benim telefonu rootladım sonrada yeni rom yüklemeye çalıştım olmadı sonra telefonu kapatıp açınca telefon samsun galaxy gio yazısında kaldı acaba root yüzündenmi yoksa rom yüklemeye çalışırken eski rom u mu sildim bunun çözümü varmı ? Format attım yine olmadı telefon açılmıyor yardım edebilecek varmı ?

  Cevapla
  • McCOY35  29 Kasım 2013 at 21:56

   Büyük ihtimalle rom ile ilgili sıkıntı yaşıyorsunuz yeniden deneyin sonuç alamazsanız samsun servisi ile iletişime geçiniz.

   Cevapla
 • mehmet  07 Mart 2014 at 13:46

  ya banada yardm et

  Cevapla
 • mehmet  07 Mart 2014 at 13:48

  telefonu acıyom samsung yazısının ustunde emrgency die bisey cıkıyo ve öyle kalıyo dahada acılmıyo

  Cevapla
  • McCOY35  07 Mart 2014 at 16:16

   Merhaba sizin cihazınızda işletim sistemi kaynaklı sorun var gibi duruyor. Konuda anlatıldığı gibi resetlemeyi deneyin sonuç alamazsanız eğer en yakın samsung yetkili servisi ile iletişime geçin daha ciddi bir sorun olabilir.

   Cevapla
 • mehmet  07 Mart 2014 at 13:59

  lütfen hemn cevp yazarmısn

  Cevapla
 • oğuzhan  16 Ekim 2014 at 10:19

  merhaba bende galaxy ace var orjinal telefonu kapattım acmaya calıstıgımda kapanup açılıyor kendi kendine ne yapabilirim

  Cevapla
 • simge  15 Kasım 2014 at 20:09

  Benimde orijinal ace samsung yazisinda donup kaliyor acilmadi ne yapmalıyım

  Cevapla
 • ezgi  22 Haziran 2015 at 11:23

  mrb benim telefonumu açtığımda samsung glax ace yazisi geliyor sonra geri gidiyo napmam gerek ?

  Cevapla
  • McCOY35  24 Haziran 2015 at 19:26

   Merhaba konuda anlatıldığı gibi resetleme işlemini deneyebilirsiniz yalnız içindeki tüm bilgileriniz silinir bilginiz olsun

   Cevapla
 • mana  23 Ekim 2015 at 12:24

  ya telefonuma format atmaya calısıom dolmuyor ama o oyle durmuş

  Cevapla

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.