Perşembe, Haziran 4
Shadow

Tarayıcılarda anasayfa değiştirme nasıl yapılır.

Bu yazımızda sizlere kullandığınız tarayıcılarda değiştirme işlemi nasıl yapılır onu anlatacağız.Aslında gibi gözükse de son dönemlerde bilgisayarınıza yüklenen bazı programlar bu işlemi çok zorlaştırmakta.Bu yüzden sizlere hem ayarlardan hemde bu işi yapan programdan bahsetmek istiyorum.

Bazı yüklenen sayfalar bazı kullanıcılara kolaylık sağlasa da bazılarının hoşuna gitmeye bilir.Bu sayfalara örnek vermek gerekirse homepage.com.tr anasayfam.tamindir.com olabilir bu sayfalar kullanıcılarına sık kullanılan sayfa ve uygulamaları hemen kullanabilmeleri için büyük rahatlık sağlar.Sizlerde bu sayfaları sevmeyen kullanıcılardansanız eğer aşağıdaki adımları takip ederek ana sayfanızı değiştirebilirsiniz.

İlk olarak Chrome ile ana sayfa ayarlarınız nasıl değiştirilir anlatalım.

1- Öncelikle tarayıcımız Google Chrome’u açıyoruz ve sağ üst tarafta bulunan ingiliz anahtarı simgesine tıkladıktan sonra ayarlar seçeneğini seçiyoruz.

2- Açılan sayfada Başlangıçta bölümü altında belirli sayfa veya sayfaları aç seçeneğini seçerek, hemen yanında bulunan Sayfaları Ayarla’ tıklıyoruz.

3- Karşımıza yeni sayfada URL’yi kısma başlangıç sayfası olarak ayarlamak istediğimiz sayfayı girmemiz gerekmektedir.

4-Bu bölüme kullanmak istediğiniz sayfanın adresini yazabilirsiniz.Örnek olarak “www.google.com.tr” yada sitemize destek olmak isterseniz ” www.mccoy35.com ” yazabilirsiniz.

5-Tüm bu yaptığınız işlemlere rağmen hiçbir değişiklik olmuyorsa Tamindir.com’da bulunan bu programı indirip kullanabilirsiniz.Bu işlemi yapmadan önce kullandığınız antivirüs programını devre dışı bırakmanız gerekiyor.Sistem içersinde değişiklik yaptığı için virüs olarak algılaması gayet normaldir.Korkulacak bir durum yoktur.

HomePage Remover programını indirmek için Tıklayınız.

Firefox Anasayfa Değiştirme:

1- Öncelikle tarayıcımız Firefox’u açıyoruz ve sol üst tarafta bulunan Firefox simgesine tıkladıktan sonra Seçenekler sekmesi altından Seçenekler bölümüne tıklıyoruz.

2- Yeni açılan sayfada Genel sekmesi altında bulunan Başlangıç bölümünde Firefox açıldığında: seçeneğinin yanında bulunan sekmeden Başlangıç sayfamı gösteri seçtikten sonra hemen aşağısında bulunan Giriş Sayfası: bölümündeki adresi değiştirmemiz gerekiyor.

3-Bu bölüme kullanmak istediğiniz sayfanın adresini yazabilirsiniz.Örnek olarak “www.google.com.tr” yada sitemize destek olmak isterseniz ” www.mccoy35.com ” yazabilirsiniz.

Internet Explorer Anasayfa Değiştirme:

1- Öncelikle tarayıcımız İnternet Explorer’ı açıyoruz ve sağ üstte bulunan dişli simgesine tıkladıktan sonra açılan menüden İnternet Seçenekleri’ne tıklıyoruz.

2- Yeni açılan pencerede Genel sekmesi altında Giriş Sayfası bölümü altındaki bölümü değiştirerek, ana sayfamız olarak kullanmak istediğimiz internet adresini girebilir veya boş kullan diyerek giriş sayfamızı boş olarak kullanabiliriz.

3-Bu bölüme kullanmak istediğiniz sayfanın adresini yazabilirsiniz.Örnek olarak “www.google.com.tr” yada sitemize destek olmak isterseniz ” www.mccoy35.com ” yazabilirsiniz.

Tüm bu yaptığınız işlemlere rağmen hiçbir değişiklik olmuyorsa Tamindir.com’da bulunan bu programı indirip kullanabilirsiniz.Bu işlemi yapmadan önce kullandığınız antivirüs programını devre dışı bırakmanız gerekiyor.Sistem içersinde değişiklik yaptığı için virüs olarak algılaması gayet normaldir.Korkulacak bir durum yoktur.

HomePage Remover programını indirmek için Tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.