Daha önce Casper marka laptoplar için bahsettiğimiz Recovery (otomatik formatlama) işleminin marka laptoplarda nasıl yapıldığını anlatacağız.Recovery piyasada bahsedilen diğer isimleri ile otomatik format yada tek tuşla format olarak bahsedilmekte ve kullanıcılara format atma konusunda büyük kolaylıklar sağlamakta.

yazımızda Toshiba marka ürünlerin %99 unda aynı şekilde uygulayabileceğiniz yöntemden bahsetmek istiyorum.Mümkün olduğunca her adımın fotoğrafını çekmeye çalıştım.Fotoğraflardaki adımları takip ederek çok rahatlıkla bilgisayarınıza format atabilirsiniz.Tabi belirtmekte fayda var işlemin yapılabilmesi için HDD nizin genelde D diskinde bulunan isimli dosyaların silinmemiş olması gerekiyor.

Bu işlemi yaparken pilinizin ve şarj aletinizin bilgisayarınızda takılı olduğundan ve içindeki bilgilerinizi yedeklediğinizden emin olun.Yanlış yapılacak işlemler ürününüzün servise gitmesine neden olabilir.Bu işlemi yapmak tamamen kullanıcının sorumluğunda olup sitemiz sorumluluk kabul etmemektedir.

Şimdi gelelim işlemlerin yapılmasına ;

1- olarak kapalı olan bilgisayarımızı açalım ve Toshiba yazısından sonra çıkan ekranda F8 tuşuna ardarda bir kaç basalım.

2-Daha sonra gelen siyah ekrandaki bilgisayarınızı onarın yazısını ENTER layın.

3-Bilgisayar yeniden başlar gibi olduktan sonra gelen ekranda kalvye giriş yöntemini Türkçe Q olarak seçip ileri tıklayın.

4-Sistem kurtarma ekranında Admin olan kullanıcıyı seçin ve varsa parolanızı yazın.

5-Sistem kurtarma seçenekleri ekranında en altta yer alan Toshiba HDD Recovery ‘e tıklayın.

6-Toshiba HDD Recovery ekranında ileri deyip daha sonra gelen uyarılara evet şeklinde devam .

7-Uyarılardan sonra siyah dos ekranında belirli yazılar başlayıp devam edecektir.Bu işlem yaklaşık yarım saat kadar sürebilir.Bu ekran bitene kadar bekleyeceğiz.

8-İşlem bittiği zaman Kurtarma işlemi bitti Lütfen yeniden başlat’ı tıklayınız şeklinde çıkan uyarıya tıklayarak devam ediniz.

9-Daha sonra bir süre daha siyah ekranda cihaz bazı ayarlamalar yapacaktır.Bu işlemde uzun sürebilir merak edilecek bir surum söz konusu değildir.

10-Siyah ekrandan sonra Beyaz zaemin üreine toshiba yazan bir ekran daha gelecektir.Bu ekranda da cihazımız içinde yüklü olan driver ve programları kuracaktır.Modele göre süre ve sayı değişmekle beraber yarım saatten uzun süren bir bekleme süreniz olacaktır.

11-Driver kurulumları bittikten sonra pcmiz yeniden açılıp kapanacaktır.Şimdiki ekranda Dil seçim ekranı gelecektir buradan hangi dili kullanmak istiyorsak onu seçip devem edeceğiz.Burada unutmamız gereken dil seçimi daha sonra değiştirilemez.

12-Burada da ülke ve klavye giriş şeklimizi seçiyoruz.

13-Şimdiki ekranda ise bilgisayarımıza istediğimiz bir kullanıcı adını ve bilgisayar adını verebiliriz.

14-Eğer kullanmak istiyorsak bir açılış şifresi belirleyebiliriz.

15-Burada bilgisayarı ve Windows’u kullanmamız için gerekli olan lisans anlaşmasını kabul edip ileri demeliyiz.

16-Şimdi tarih ve saat ayarını yaptıktan sonra tekrar ileri diyoruz.

17-Artık işlemlerimiz bitti sayılır.Bu gelen ekranda da bir kaç dakika beklememiz gerekiyor.

18-Çıkan ekranda antivirüs etkinleştirme durumunu atla deyip daha sonraya bırakın.

19-Antivirüs ile ilgili gelen diğer uyarı içinde ileri diyerek devam edelim.

20-Şimdi gelen ekranda birkaç dakika bekledikten sonra masaüstümüz ile ilgili ayarlar yapılacaktır.

21-En son tüm ayarlamalar ve simgeler yerleştirildikten sonra bilgisayarı yeniden başlat yazan kutucuğa bastıktan sonra bilgisayarımız son kez kendine reset atıp kapanıp açılacaktır.

22-Son kez açıldıktan sonra artık bilgisayarımız kullanıma hazırdır.

Aşağıdan galerimizden ekran görüntülerine bakabilir işleminizi o şekilde takip edebilirsiniz.NOT:Resimler amatör bir ortamda çekildiği için çok kaliteli değildir.Bilgilerinize.

64 Response Comments

 • Uğur  07 Eylül 2012 at 19:53

  Elinize ve bilginize sağlık, teşekkürler

  Cevapla
 • Murat  28 Ekim 2012 at 16:30

  Bilgi için teşekkürler.. Bende nedense olmadı.. F8 e bastım 6. seçeneğe kadar geliyorum EVET diyince Recovery başarısız oldu diyor.. Bir türlü fabrika ayarlarına dönemedim. Bu arada HDD Recovery dosyalarım D içinde duruyor yani silmedim,değiştirmedim. Anti Virüs programını da kapattım ama yinede işe yaramadı.. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

  Cevapla
  • McCOY35  28 Ekim 2012 at 16:51

   isterseniz birde recovery dvdleri ile yapmayı deneyin.Recovery dvdleriniz yoksa başlat-rüm programlar-Toshiba içersinde Recovery Media Creator isimli program var onunla dvdlerinizi oluşturmayı deneyin.DVD lerinizi hazırladıktan sonra onlarla recovery yapmayı deneyebilirsiniz.Sonucu bildirirseniz farklı şeylerde deneyebiliriz.

   Cevapla
   • furkan  05 Haziran 2015 at 18:54

    Recovery dvdleri olustururken hata alıyorum neden oluyor.2 . cd de

    Cevapla
 • Murat  01 Kasım 2012 at 14:29

  McCOY35 ilginiz için teşekkür ederim.

  Dediğiniz şekilde DVD leri oluşturdum ve Bios’tan HDD- DVD ayarlarını değiştirip Boot u önceliği DVD ye verdim ve işlem başladı fakat işletim sistemim yüklenemedi , yarım kaldı. Windows hep reset attı bunu 25 dk boyunca yaptı, yükleme tamamlanamadı.

  Acil olarak laptopu kullanmam gerek olduğu için Ubunut sistemini kurdum,geçici olarak bu şekilde kullanıyorum. Windows kurulumu olmadı. Toshiba yetkili servisini aradım 60 TL servis ücreti ile recovery’nin yapılabileceğini söylediler..

  Alternatif çözümler düşünüyorum fakat Orijinal yazılım daha pahalı olduğu için yetkili servisin teklifine sıcak bakıyorum.

  Cevapla
  • McCOY35  01 Kasım 2012 at 21:33

   Şimdilik işleminiz bitee kadar ubuntu ile devam edin.Daha sonra servis kanalı ile recovery yaptırmanızda fayda var.Ve şunu da belirteyim bizim buralarda genelde 50 dolar artı kdv istiyorlar size iyi fiyat vermişler

   Cevapla
 • Murat  06 Kasım 2012 at 12:31

  Başka bir formül buldum. Orijinal Windows Cd si olan bir arkadaşım var ondan CD yi temin edeceğim. Ve Bendeki mevcut windows ürün anahtarı (serial) girip o şekilde deneyeceğim.

  Ubuntu’yu mecbur kaldığım için yükledim ama o da beklentimden kötü çıktı.

  Cevapla
  • McCOY35  06 Kasım 2012 at 20:31

   Bulduğunuz yöntemde geçerli bir yöntem onunla da işinizi görebilrisiniz.Ubuntu içinse windowsa alıştıysanız eğer kullanması biraz karışık gelebilir

   Cevapla
 • ece  21 Kasım 2012 at 00:06

  Merhaba…
  Ben bilgisayarıma Recovery yaptım ancak dil seçiminde yanlışlıkla Fransızca yapmışım bunu değiştirmeye çalıştım ancak olmadı tekrar Recovery yaptım bu kez de ilk klavye dilini seçtiğimiz yerde ki klavye dilinin üzerindeki dil seçiminde değişiklik yapmama izin verilmiyor o bölüm hala Fransızca yine de devam ettim Recovery yapmaya dil seçimini düzgün yapıp işlemi bitirdim ancak dil değişmedi Fransızca olarak kaldı. Bilgsayar dilini tamamen Türkçe yapabilmek için ne yapabilirim.Görüntüleme dili yapsam dahi bazı yerler hala fransızca oluyor yardımcı olursanız sevinirim. Ve Recovery işlemini tekrarlamak bilgisayar a zarar verir mi?

  Cevapla
  • McCOY35  21 Kasım 2012 at 09:10

   Malesef ki bazı modellerde dil değişikliğine izin verilmiyor ama anladığım kadarı ile sizinkinde bu değişikliğe izin vermiş.İsterseniz sıfırdan tekrar bir recovery yapmayı deneyin eğer olmaz ise vistalizör isimli program ile dil paketi ekleyebilirsiniz.Vİstalizör kullanımını bilmiyorsanız belirtirseniz size resimli olarak anlatmaya çalışırım.

   Cevapla
 • mustafa  17 Aralık 2012 at 18:11

  aradslar bende yapicam ama benim pc almanca kurarken turkceyi secsem bi sikinti olurmu daha yeni okuyorum birazdan baslicam

  Cevapla
 • tolga  23 Ocak 2013 at 23:08

  benim pcde suan f8 yapınca recovery yok.seceneklerde bır tek hdd recıvery yok bunun sebebı nedir nasıl format atıcam ben

  Cevapla
  • McCOY35  24 Ocak 2013 at 00:00

   Sizin cihaza daha önce format atıldı mı hdd recovery çıkmaması o recovery bölümünün silinmesi ile ilgilidir birde cihazınızı modelini söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz

   Cevapla
   • fatih  14 Ağustos 2014 at 18:25

    abi bendede o yazı yok laptop daha önceden formatlandı fakat hdd rescovery dosyası hala duruyor? modelini nerden bulurum bilmiyorum. şimdiden sağolun!

    Cevapla
 • özgür  25 Ocak 2013 at 13:17

  merhabalar,bende bir tane toshiba satellite l635-135 model pc var, format atmak istiyorum d sürücüsünde belirttiğiniz dosyada mevcut fakat ilk başta f8 e bastıgımda işe yaramıyor direk win7 başlıyor.başka bir yolu varmı?

  Cevapla
  • McCOY35  25 Ocak 2013 at 16:34

   şarj ve pilinizi çıkartıp bir kaç dakika bekleyin o şekilde bir daha deneyin

   Cevapla
 • kowalski  27 Ocak 2013 at 14:42

  merhaba bende aynı dertten muzdaribim 400 mblik part duruyor d de duruyor sadece c ye format atmıştım
  malumunuz artık recovery ol muyor toshiba recovery media creator no hdd area hatası veriyor cd ye de çekemedim birde f8 pc yi onarma bende çalışmıyor bir fikri olupta paylaşan olursa çok sevinirim

  Cevapla
  • McCOY35  27 Ocak 2013 at 21:55

   D bölümünde bulunan dosyalarınızın kopyasının C disk içine kopyalayıp yeniden dener misiniz belki işe yarayabilir

   Cevapla
  • McCOY35  31 Ocak 2013 at 00:10

   Daha önce cihaza farklı şekilde format atmış yada D bölümündeki dosyaları silmiş olabilir misiniz?Elinizde kurtarma cdleri yoksa Toshiba serviste yenide3n kurulum yaptırabilr daha sonra kurtarma cdlerini oluşturabilirsiniz

   Cevapla
   • Ege Erendağ  31 Ocak 2013 at 10:39

    Herhangi bir elektronikciye gidip format attırırsam bi sorun olurmu ?

    Cevapla
    • McCOY35  31 Ocak 2013 at 21:42

     herhangi bir yere gitmeyin bence ürünününz tamamen garanti dışı kalabilir servise götürmeniz en iyisi

     Cevapla
 • oğuzhan t.  14 Mart 2013 at 10:11

  admın bende toshıba recovery sekmesı çıkmıyo daha önceden bı bılgısayarcıya başka bı arızası olduğu ıcın vermıştım ordakılerde format atmışlar bana sormadan bılgısayarımda şimdi 7 ultımate yuklu ancak sahte olduğu için format atmak ıstyorum ancak bu recevory cıkmıyo ne yapmam gerekır ??

  Cevapla
  • McCOY35  14 Mart 2013 at 21:48

   ultimate yüklerken sizin disk biçimlendirilmiş sanırım bu yüzden içindeki recovery bölümü silinmiş o yüzden çıkmıyordur.Tekrar orjinal olarak kullanmak için Todhiba servisinden yeniden yükleme yaptırabilirsiniz.

   Cevapla
 • Gökhan  25 Mart 2013 at 11:33

  ellerinize emeğinize sağlık gerçekten tebrik ederim

  Cevapla
 • ali  26 Mart 2013 at 18:47

  Bu paylasim icin cok tesekkurler toshiba kullanicisi olarak cok isime yaradi emeginize saglik.ben birsey sormak istiyorum format sonrasi gerek otomatik gerek manual olsun cok sey guncelliyorum ve bu format suresinden cok uzun suruyor bunun baska yada alternatif bir yolu var mi birde bazen kurcalarken bakiyorum ornek bios update gerekiyor yada ekran karti guncellemesi vs gibi bunu elle bulup guncellemeye calisiyorum bunu tek seferde yada otomatik gibi bir guncelleme sistemi var mi acaba yardimci olursaniz sevinirim mailden de ulasabilirseniz mutlu olurum.toshiba satellite a500 kullaniyorum performansida hala cok iyi :)

  Cevapla
  • McCOY35  27 Mart 2013 at 06:47

   Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim.O konuda haklısınız format atmak artıık çok basit esas uğraştıran format sonrası ayarlamalar.Eskiden Ghost denilen yöntem vardı fakat şuan pek kimse kullanmıyor onu

   Cevapla
 • Ahmet  14 Nisan 2013 at 05:47

  Format atmak için herhangi bir cd/dvd gerekiyor
  mu?.

  Cevapla
  • McCOY35  14 Nisan 2013 at 07:03

   Cihazınızın modeli nedir normalde cihaza farklı bir şekilde format atılmadı ise konudaki gibi yaptığınızda format atabilirsiniz

   Cevapla
 • Ali  18 Nisan 2013 at 07:35

  Toshiba Leptopum da Deniyicem.İnşALLAH Bir Sorun Çıkmaz.Resimli Anlatımı Takip Ederek Kuracağım.

  Cevapla
  • McCOY35  18 Nisan 2013 at 08:16

   Daha önce farklı bir kurulum yapılmadı ise olması lazım yalnız işleme başlamadan önce verilerinizi mutlaka yedekleyin içindeki bilgiler silinecektir.

   Cevapla
 • kemal  05 Mayıs 2013 at 18:19

  Merhaba benım bılgısayarım kendı kendıne kapanı verdı gecen hafta ve acılıyor ancak hep hata verıp kapanıyor cogunluklada mavı ekran hatası verıyor. Format atmayı denedım orjinal dvd den ancak olmadı. usb den denedım oıda olmadı bu sızın dedıgınız yontemı yapıyorum initializing the partition bolum baslıyor dıyor ondan sonra the pplication was unable to start correctly bu hatayı verıyor ondan sonrada mavı ekran hatasına donuyor gene ne yapmam lazım yurt dısındayım suanda servıste yok burada. lutfen bılgı verırsenız sevınırım.

  Cevapla
  • McCOY35  05 Mayıs 2013 at 20:32

   HDD de sorun olabilir bahsettiğiniz hata harddisk sorununa benziyor maalesef ki servise göstermekten başka bir çare kalmıyor

   Cevapla
 • Ali  23 Mayıs 2013 at 11:50

  Arkadaşlar Kesinlikle Deneyin.Ben Yaptım ve Format Attım.Gerçektten İşe Yaradı.Saol McCOY35 Format Parası Vermekten Kurtardın Kardeşim.

  Cevapla
 • ali  23 Haziran 2013 at 17:28

  ben win 8 yüklemiştim usb den benim c sistem gitti ve recoverye giriş yapamıyorum yok ama d diskinde hdd duruyor bunu nasıl geri getirebilirim kardeşim ?

  Cevapla
  • McCOY35  23 Haziran 2013 at 20:08

   açılışta f8 den girip bilgisayarınızı onarın dediğinizde sistem recovery geliyor mu?Eğer gelmiyorsa bilgisayar ilk açılırken 0( sıfır) a arka arakaya basarak girmeyi deneyin işe yarayabilir.oda olmadı toshibanın sitesinden uygulamalardan recovery wizard programını indirip D bölümünde bulunan HDD dosyalarını yazdırıp DVD aracılığı ile yeniden kurulum yapabilirsiniz

   Cevapla
 • metin  24 Ağustos 2013 at 15:16

  Merhaba arkadaşlar size bir sorum olucak ben normal de HDD RECOVERY yapabiliyordum ama şimdi hdd recovery yapmaya çalışıyorum f8 e basıyorum ama çıkan siyah ekrenda bilgisayarınızı onarın bölümü çıkmıyo diğer bölümler çıkıyo o çıkmıyo o çıkmadığı için de recovery yapamıyorum neden olabilir bilgi verirseniz sevinirim şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim…

  Cevapla
  • McCOY35  24 Ağustos 2013 at 15:23

   daha önce farklı bir yol ile format attı iseniz recovery bölümü silinmiştir o yüzden çıkmıyordur.

   Cevapla
   • metin  24 Ağustos 2013 at 16:36

    daha önce başka bir yolla format atmadım bu zamana kadar hep hdd recovery yaptım. Şöyle bir durum da var hdd recovery dosyası data (d) kısmında mevcut durumda sizin dediğiniz gibi olsa d kısmında bulunmaması gerekir değil mi recovery dosyası…

    Cevapla
 • UĞUR  14 Eylül 2013 at 08:24

  ELİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK GERÇEKTEN ÇOK YARDIMCI OLDU…

  Cevapla
 • halil ibrahim  18 Eylül 2013 at 08:20

  TOSHBA SATALITE A500 MODELİ BENDEKİ BİLGİSAYAR AMA ADIMLARI İZLEDİM ‘5-Sistem kurtarma seçenekleri ekranında en altta yer alan Toshiba HDD Recovery ‘e tıklayın’ ADIMINA GELDİĞİM ZAMAN BÖYLE BİR SEÇENEK ÇİKMIYOR? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM, D ‘ SÜRÜCÜSÜNÜ KONTROL ETTİM HDD RECOVERY DOSYASI DURUYOR.. TŞKLRRR

  Cevapla
  • McCOY35  18 Eylül 2013 at 08:40

   Merhaba sistemde eksik kalan dosya olabilir bilgisayarınızda hdd recovery media creator programı varsa dvdye yazdırız o şekilde deneyiniz

   Cevapla
 • Emre koru  26 Mart 2014 at 09:05

  Eyvallah hocam cok cok yardimci oldu bilgin.tesekkur ederim.

  Cevapla
  • McCOY35  26 Mart 2014 at 17:54

   Merhaba Emre Bey yardımcı olabildiysek ne mutlu bize

   Cevapla
 • ALİ  10 Nisan 2014 at 21:39

  Merhabalar benim bilgisayarım Toshiba Satellite L650-1HR ben home premium olduğu için orjinal bir cd ile professional windows 7 formatı attım. Maalesef ki ne toshiba programları ne de driverlar yüklenmedi. Bende driverları toshiba’nın sitesinden indirdim. Format atmadan önce HDDRecovery klasörünü D: Yerel Diskinden 1 TB’ lik harici diskime olduğu gibi klasörüyle 7.55 gb olarak kopyaladım. Sonrasında orjinal cd ile format attığım bilgisayarımın D: Yerel Diskine yedeklediğim HDDRecovery’i attım. Bilgisayarım çok yavaştı, formattan sonra çok yavaşladı bir çok şey istediğim gibi çalıştıramıyorum, bende recovery’den format atmak için sizin yukarıda ki konu bilgilendirmenizi okudum. Ama en alt seçenekte HDDRecovery çıkmıyor yok bende nerede yanlış yaptım bilemiyorum kafam çok karıştı. Yardımcı olursanız mutlu olurum . Kolay gelsin.

  Cevapla
  • McCOY35  11 Nisan 2014 at 06:45

   Ali Bey Merhaba ; Toshiba cihazlarda D bölümünde HDD recovery haricinde C diskin içinde de bir bölümde ayı dosyalar mevcut şuan dosya yolunu tam hatırlamıyorum. Alternatif olarak eğer iş yarar ise şu şekilde de deneyebilirsiniz. Toshiba Recovery Media Creator programını kullanarak orjinal DVD yi yeniden yazdırabilirsiniz. Nasıl kullanılacağı ile ilgili dökümanlara Buradan ulaşabilirsiniz.
   Gerekli olan progragramda bu olması gerekiyor.http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/recpatch-20100701112658.zip

   Bu şekilde deneyin olmazsa başka bir yöntem var mı bulmaya çalışırız.

   Cevapla
 • Rahile  18 Ağustos 2014 at 00:09

  Çok teşekkür ederim, gerçekten çok yardımcı oldunuz…elerinize emeyinize sağlık…

  Cevapla
 • hüseyin  26 Ağustos 2014 at 10:05

  merhaba sizden yardım istiyorum bilgisayarım yaklaşık 4 gün önce çok güzel çalışıyordu ama bilmiyorum ne sebeple artık çok kasıyor videolar takılıyor internet geç açılıyor benim bilgisayarımda bir toshiba ve yardımınızı rica ediyorum 4 gündür uğraşıyorum ama format atamadım yardımcı olur musunuz(aynı zamanda benim D diskim bomboş)nasıl format atabileceğim konusunda yardım ederseniz sevinirim.

  Cevapla
 • hüseyin  26 Ağustos 2014 at 10:06

  hee bu arada benim bilgisayarım Toshiba T

  Cevapla
 • tulin  06 Eylül 2014 at 20:09

  Merhaba, ben f8 e basarak başlattım recoverı ama siyah bi ekran geldi 1-2 saat bekledim ama o şekilde kaldı şimdi tekrar denicem.. Acaba cd mi gerekiyor? Cd siz yapmıştım gerekip gerekmediğine dair bi yazı çıkar mı , teşekkür ederim..

  Cevapla
 • Rahmi  20 Ocak 2015 at 10:29

  Merhabalar,
  Toshiba L655 bilgisayarım siyah ekran olarak açılıyor, sadece fan sesi duyuluyor, f8 ve herhangi bir tuş çalışmıyor, dün hiç bir şey yoktu, ne yapmam gerekiyor bilgisini rica ederim.

  Cevapla
  • McCOY35  22 Ocak 2015 at 09:44

   Merhaba pilinizi çıkartıp bi 5 dk kadar bekleyip yeniden açmayı deneyin, eğer sonuç alamazsanız büyük ihtimalle donanımsal sorun yaşıyorsunuz yetkili servisle görüşmenizde fayda var.

   Cevapla
 • filiz  11 Şubat 2015 at 08:54

  merhabalar benim sorunum format attıktan sonra internetten istediğim programı yüklediğim zaman yükleme oluyor sonra birden kesintiye uğrayıp yüklemiyor.bunun kestirme çözümü varmı,yoksa tekrar format atsam acaba düzelir mi

  Cevapla
 • durmaz  01 Mart 2015 at 19:16

  merabalar bende satellite modeli var elimde recovery dvdlerim var fakar daha oncesinde format attigim icin D/ de bulunan recovery dosyalari silindi ve suanda f8 tusu ile girdigimde gorunmesi gereken toshiba HDD recovery gorunmuyor ne yapacagimi bilemiyorum birisi bana yardim edebilir mi???

  Cevapla
  • McCOY35  03 Mart 2015 at 09:01

   Elinizde Recoovery DVDleri mevcut ise onları kullanarak işlem yapabilirsiniz. Yalnız DVDler cihazınızı ilk haline gtireceği için D Diskinde olan verileriniz silinebilir onları yedek alırsanız daha iyi olur.

   Cevapla
 • Hatice  01 Nisan 2015 at 08:44

  Merhabalar. Bilgisayarımda herhangi bir sorunum yok ancak toshiba hizmet istasyonunun gönderdiği yeni güncelleme sonucu bluetooth seçeneğim yok oldu ve kullanılmıyor şu an. Bilgisayarımın hızı biraz yavaşladı. Online destek aracılığıyla müşteri temsilcisiyle konuştum, recovery işlemi yapmamı söyledi. Bu işlem için F8 değil de F12’ye basmamı söyledi. Bu işlem kaç saat sürer ve kullandığım virüs programı aboneliğim sonlandırılır mı? Şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
  • McCOY35  03 Nisan 2015 at 06:28

   Merhaba işlem tahmini 1-2 saat arası sürer ve ilk aldığınız hale geleceği için antivirüs uygulamanızı yeniden yükleyip abonelik bilginizi girerek aktif hale getirmeniz gerekir

   Cevapla
 • selin  08 Nisan 2015 at 12:41

  Merhabalar.Bütün yazıları okudum.Gerçekten çok yardımcı olmuşsunuz.Benim de bi sorum var.Toshiba C55 bilgisayarımı aldığımda 8.1 yüklüydü.Bir süre sonra çöktü ve elimde başka cd olmadığı için 7 yüklemek zorunda kaldım.Şimdi yine formatlamam gerekiyor ama elimde cd yok.Çağrı merkezini aradım.Bana 30 TL karşılığında recovery cdsi göndereceklerini söylediler.Acaba işe yarayacak mı?Çünkü ben komple silip 7 yüklemiştim.İlk aldığım hale nasıl gelecek?gelirse mucize derim ben buna.Birde o recovery cdsi gelince nasıl formatlayacağım onu da bilmiyorum

  Cevapla
  • McCOY35  09 Nisan 2015 at 06:04

   Merhaba Recovery DVDsi elinize ulaştığı zaman aynı Windows 7 yüklediğiniz gibi yükleyebilirsiniz yükleme şekli birbirine çok benzer. O DVD lerden yükleme yaptığını zaman cihazınız ilk aldığınız gibi olacaktır.

   Cevapla
 • Uğur Okumuş  29 Haziran 2015 at 11:07

  Ben dediğiniz Her şeyi uyguladım ama driver yükleme bölüünde ne kadar süre bekler atheros lan driiver yükleme bölümünde 20 dk dan fazladır bekliyorum

  Cevapla
 • tolga  02 Ağustos 2015 at 12:59

  şifre soruyo bende kullancı adı admin diyor şifre soruyor o şifre ne olabilir bilen birisi varsa mail atabilirmi cok acil tolgauckus@gmail.com

  Cevapla
 • ferda  02 Ağustos 2015 at 19:30

  merhaba. bilgisayarimi formatlamaya calistim ancak bilgisayarimin sifresini unuttum. Bunu atlatabilmemin bir yolu var midir?

  Cevapla
 • ilknur  15 Eylül 2015 at 12:36

  Merhaba toshiba satellite 750d laptobum 8.1’i güncelleyemedi mevcut sürümünüze geri yükleniyor yazdı fakat olmadı. Bende açılmayınca bilgisayarı sıfırlamaya karar verdim 0×c000000f hatası veriyor kurtarma cdsi yok çözüm için bir yol yokmu

  Cevapla
 • nur  19 Ekim 2015 at 16:20

  Bende o seceneek olmuyor ne yapmam gerekli?

  Cevapla

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.