Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

HTC’nin Yeni Gözdesi One X+

HTC Onex PlusAkıllı telefon sektörünün başarılı markalarından , efsane modellerinden olan One X ile hatırı sayılır bir satış başarısı yakalamıştı. Ünlü marka, markasına ait işletim sistemi ile satışa çıkardığı One X ile oldukça beğeni toplamış ve birçok kişi tarafından tercih edilmişti.

Htc, One X+ adını verdiği yeni ile tekrar karşımıza çıkıyor. Akıllı telefon sektörünün markalarından ve Apple’in en iddialı modellerine yakın bir performans Htc One X+, ihtiyaç duyulan özelliklere uygun bir şekilde tasarlanmış. Tasarım olarak neredeyse diğer One X ile aynı sahip olan One X+, dokunmatik tuşların altında kırmızı bir aydınlatma koymayı tercih etmiş.

Bunun yanı sıra telefonun arka yüzeyinde bulunan kameranın çevresinde kırmızı bir metali görebiliyoruz. Telefonun hafıza kart girişi diğer modelle aynı tasarlanmış. Dokunmatik ekranı ise oldukça büyük. 4.7 inç dokunmatik ekranı ise Glass 2 adı verilen özel bir jelatin ile kaplı. Bu da özellikle dokunmatik ekranın çizilmesini oldukça güçleştiriyor. Ayrıca telefonun arka yüzeyinin kaymalara karşı özel olarak tasarlanması da kişiye kullanım esnasında rahatlık veriyor. Htc markası, uzun süredir süren sessizliğini bu modeli ile bozdu. Modelin tasarım olarak özellikleri bu şekilde. Ancak donanımsal özellikleri de oldukça iyi.

Yeni bir üst segment akıllı telefon almayı düşünenler, Apple ve Samsung markasının yanında Htc’yi de ekleyebilir. İşlemci olarak 1.7 gibi oldukça üst düzey bir seçim yapan ünlü marka, beklenildiği gibi Ice Cream Sandwich versiyona uygun bir şekilde üretildi. Birçok akıllı telefonda bulunan dahili hafıza sorunu ise bu model ile tarihe gömülecek. 64 GB olan dahili hafızanın yanı sıra kamera da standartların dışına çıkıyor ve 8 megapiksel olarak hazırlanıyor. Samsung markasının S3 ve Apple markasının iPhone 4S modelini çıkardığı zamanlar One X modeli ile biraz sönük kalan Htc, One X+ ile büyük bir atağa kalkıyor.

Ünlü marka, yeni modeli ile yeni bir akıllı telefon almayı düşünenlerin aklını çelmeyi düşünüyor. Özellikle işlemci gücü, ram belleği ve dahili hafızasıyla övgüyü hak ediyor. Bunun yanı sıra gelişmiş kamera özellikleri de göz ardı edilmemeli. Led flaş desteğine sahip kamerası BSI algılayıcı özelliğine sahi olduğu için karanlık ortamlarda bile gerçekten son derece iyi fotoğraflar çekebiliyor. Htc One X+, Türkiye’de sanal rafları süslemeye de devam ediyor.

Bu ürüne ulaşmak isteyenler ise Gold.com.tr, Kliksa.com ve Hizlial.com sitelerine göz atabilir. Türkiye’ en çok tercih edilen sanal teknoloji mağazalarında atışa çıkan modeller, indirim kuponları ve hediye çekleri ile şimdi çok daha cazip fiyatlara geliyor. İndirimlr.com adresini ziyaret edenler ise bu avantajları yakalayabilir. Sahip olduğunuz fırsat kodunu ödeme esnasında sisteme girebilir ve online siparişi çok daha ekonomik fiyatlara tamamlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir