Perşembe, Haziran 4
Shadow

Cevabı net olmayan soru Neden blog yazıyoruz?

Uzun zamandır bu bölümde birşeyler yazmadığımı fark ettim. Teknolojinin ve haberlerin içinde o kadar boğulmuşuz ki başlıktaki sorunun cevabını arar hale gelmişim. Son bir kaç haftadır takip ettiğim bloglar arasında buna benzer konulara çok fazla denk gelmeye başladım. 

Tüm yazar arkadaşlar kendilerince bildiklerini,düşündüklerini açıklamışlar.  Aslında birazda Teknoloji Bloğu‘nda neden yazıyorum bunu anlatmak istedim. Öncelikle artık blog nedir ? sorusunun cevabını herkesin bildiğini düşündüğüm için bunu anlatarak sizleri sıkmak istemiyorum. Bu yüzden bende elimden geldiğince sizlere neden yazıyorum, neler yapmak istiyorum bunları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Teknik kökenli işlerde çalıştığım ve teknolojiyi sevdiğim için bu bloğu açtım ve insanların yaşadıkları basit anlamda sorunların nasıl çözüleceğini anlatmaya çalıştım. Yeni çıkan kullandığım ürünlerin eksilerini artılarını anlatmaya insanların karar vermesine yardımcı oldum. Yazdığım teknik destek konularında şimdiye kadar yüzlerle kişi sorunlarını çözdü ve çözmeye devam ediyor. Örnek vermek gerekirse 4 yıl önce yazdığım Asus Notebooklarda Recovery Nasıl yapılır? yazım hala ziyaretçi almakta sorun yaşayan insanlar sorunlarına çözüm aramaktalar.

Klasik bir cevap olsa da  Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inanlardanım. Bu yüzden bildiklerimi insanlarla paylaşmayı seviyorum.  Yazdıklarımın insanların işine yaraması belki bana huzur da veriyor. Gelen yorumlardan aldığım teşekkürler beni  mutlu ediyor. Belki size ego gibi gelebilir ama yazdığınız bir yazıdan dolayı bulunduğunuz bir ortamda sizi tanıyanlar çıkabiliyor. ( Bu henüz başıma gelmedi :)) Farklı bir duygu sunabilir diye düşünüyorum. Birde yazdığınız yazıların ardından yeniden gelen yazma isteği. Dönem dönem bu istek kaybolsa da yazmamızın en büyük nedenlerinden biri de bu.

Diğer bir yazma sebebi ise benim asla ilk planda tutmadığım bir seçenek Para kazanmak!! . Sadece para kazanmak için açılan onlarca blog var ve eminim ki onlardan birine mutlaka denk gelmişsinizdir. Para kazanmak tabi ki her yazarın istediği bir şey sonuç olarak bu bloğunda belli bir masrafı oluyor  ve onu karşılaması gerekli.

Ben kendimce bildiklerimi size aktarmaya çalıştım ve aktarmaya devam edeceğim. Bu yazıyı görüp siz de bir şeyler yazmak isterseniz durmayın ve yazın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.