Cumartesi, Mayıs 30
Shadow

WordPress 10 yaşında

wordpress1Dünyanın en popüler sistemlerinden olan WordPress bugün 10. yaşını kutluyor.Bizimde sitemizde kullandığımız wordpress kullanıma açıldığı 2003 yılından bu yana çok faz yol kat etti.

İnternet dünyasının %18’ kullandığı sistemi kullanım kolaylığı ve ’da çabuk indexlenmesi ile bir çok webmaster tarafından tercih ediliyor.Her geçen gün daha fazla kullanıcı WordPress sistemine geçişi yapıyor.

70 milyon civarında web sayfası WordPress yapısını kullanarak ayakta duruyor. The ve Routers ile beraber ’in blog sayfaları başta olmak üzere 100’den fazla üst seviye markanın WordPress sayfası bulunuyor.

Tüm bunların dışında da bu sistemi kullanarak büyük kitlelere hitap yerli yabancı bir çok site bulunuyor.

Kolay kullanımı olan WordPress için Domain ve FTP adresinizin olması yeterli. PHP ve MySQL destekli sunucuya hazır WordPress kodlarını atıp, daha sonra kuruluma geçmeniz ile beraber siteniz inşa olacaktır.
Piyasada yazdırıp yaptıracağınız sitelerden çok daha profesyonel görünüme sahip ihtimali bulunan WordPress, firmalar tarafından da artık tercih sebebi. Hem SEO konusundaki başarısı, hem de 10 yıldır kanıtlanmış kararlılığı ve çok hazır teması, WordPress’i uzun bir süre daha piyasada tutacak etmenler gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.