Teknoloji Bloğu -Güncel Teknoloji haberleri

Microsoft Paint İçin Yolun Sonu Göründü!

Microsoft’un en sevilen uygulamaları arasında yer alan Microsoft için yolun sonu geldi. İşte tüm detaylar.

Yazılım devi Microsoft son zamanlarda aldığı kararlarla pek çok kullanıcıyı mağdur etmişti. Windows Phone 8.1’e olan desteğini çekmesinin ardından tepkiler artmaya devam ederken Microsoft skandal bir karara daha imza attı. Microsoft’un son kararına göre artık Windows işletim sisteminin vazgeçilmez bir programı olan Paint desteklenmeyecek.

Microsoft’un Windows 1.0 ile birlikte kullanıma sunduğu uygulaması zamanla Paint adını alsa da yıllar içinde 32 yıldır varlığını devam ettiriyordu. 32 yıllık serüveninde tasarımında bazı ufak değişiklikler olsa da basitliğinden ve kolay kullanımından hiç ödün vermemişti.

Microsoft bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda işletim sistemi için güncellemesini sunmuştu. ile birlikte Windows 10’a önemli yenilikler getiren Microsoft ayrıca Paint 3D uygulamasını da kullanıcıların kullanımına sunmuştu. Kullanıcılar merakla sonbaharda çıkacak olan 2 güncellemesini beklerken 2 güncellemesinde Paint’in olmayacağını öğrendiler.

Microsoft’un açıklamasına göre Windows 10 Creators Update 2 güncellemesiyle birlikte Paint uygulaması desteklenmeyecek. Bakalım Microsoft Paint kararından geri adım atacak mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir