Appgratis Apple ‘a karşı mücadele etmeye devam ediyor.

appgratis-mailGeçtiğimiz hafta AppStore’dan kaldırılan öneri uygulaması Appgratis mücadelesine devam ediyor.AppStore’daki ücretsiz ve indirimli olan uygulamaları kullanıcılarına öneri olarak sunan uygulama kullanıcılarından destek istiyor.

Kaldırılma kararına karşı imza kampanyası başlatana ve kullanıcılarından imza toplayan firma Apple’a bu kararından vazgeçmesi için üstünlük sağlamaya çalışıyor.

12 milyondan fazla kullanıcısı olan uygulama bir çok Apple kuralını ihlal ettiği gerekçesi ile Appstore’dan kaldırılmıştı.Kaldırma kararından önce her gün 300 bin yeni kullanıcıyla buluşuyor ve her ay 1 milyon dolar gelir elde ediyordu.

AppGratis Apple’a karşı olan mücadelesinde Fransız hükümetinden de destek alıyor. Fransız yetkililer AB nezdinde girişimlerde bulunurken, AppGratis kullanıcılarından da destek istiyor. Yola devam etmek için kullanıcılarından güçlü bir güven oyu almaları gerketiğini söyleyen Simon Dawlat, aradıklarına ulaştıklarını belirtti.

Tabi bu kampanyanın düzenlenmesi uygulamanın yeniden Appstore’a gireceğinin garantisini vermiyor.AppGratis’i kullanıp beğendiyseniz ve yardımcı olmak istiyorsanız uygulamaya giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan formu doldurup göndermeniz yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.